Akcesoria dla manikiurzystek – jakie cążki do skórek?

Akcesoria dla manikiurzystek – jakie cążki do skórek?

W obecnych czasach niemalże każda kobieta udaje się raz na jakiś czas do profesjonalnej manikiurzystki. Z tego też powodu ten zawód jest bardzo często wybierany przez młode dziewczyny. Po ukończeniu szkoły lub kursu istnieją dwie drogi – rozpoczęcie pracy w większym studio urody bądź założenie swojego biznesu. Najczęściej jednak wybierana jest opcja druga. Wiąże się z tym konieczność wyposażenia swojego salonu. I o ile wybór lakierów to kwestia upodobań, w przypadku akcesoriów warto poświęcić więcej czasu na poszukiwanie tych najlepszych.

Wybór profesjonalnych cążków do skórek

tęczowe profesjonalne cążki do skórekPilniki, bloki polerskie, kopytka, patyczki, waciki – to tylko niewielka część tego, w co musi zaopatrzyć się manikiurzystka otwierająca swój salon. Jest jednak jedno narzędzie, które uważam za najważniejsze. Są to cążki do skórek. Nie ma nic gorszego niż tępe cążki o nieodpowiednim kształcie i rozmiarze ostrzy. Coraz większą uwagę przykłada się również do designu narzędzi.  Na rynku istnieją setki rodzajów cążków od wielu marek. Jak w tym gąszczu znaleźć te najlepsze? Ostatnio szczególnie popularne stały się tęczowe profesjonalne cążki do skórek. Wypuściła je jedna z topowych marek narzędzi do paznokci. Niech Was nie zmyli nazwa tych cążek – to, że są tęczowe to nie tylko zaleta wizualna. Owe cążki do skórek mają taki kolor, ponieważ są wykonane ze specjalnej stali, która została poddana szczególnej obróbce. Ta tęczowa, holograficzna poświata świadczy o tym, że cążki są antyalergiczne i przeciwbakteryjne. Obróbka stali, której efektem jest ta wizualna tęcza pokrywa metal specjalną powłoką, która jest trwała i nie ściera się. Oprócz właściwości prozdrowotnych, tęczowe profesjonalne cążki do skórek są twardsze od cążków wykonanych ze zwykłej nierdzewnej stali. Dzięki temu ostrza tęczowych cążków dłużej pozostają ostre. Oprócz tych zalet, cążki te po prostu są ładne. Przyciągają uwagę klientek, które nierzadko oceniają salon biorąc pod uwagę to jak się prezentuje. Co prawda są to profesjonalne cążki do skórek, jednak bez problemu kupimy je w większości sklepów z akcesoriami do manicure. Jeśli lubimy otaczać się ładnymi rzeczami, a nie chcemy tego robić kosztem jakości, tęczowe cążki są najlepszym wyborem.

Należy jednak uważać na podróbki. Tęczowe cążki do skórek stały się hitem, przez co rynek zalało może imitacji. Nie są one wykonane z ulepszonej stali tylko najczęściej barwione. W przeciwieństwie do oryginału mogą uczulać, ze względu na użyte barwniki. Zazwyczaj też są wykonane z gorszego materiału, by obniżyć koszty produkcji. Jeśli więc znajdziemy ofertę profesjonalnych cążków w kusząco niskiej cenie, przyjrzyjmy się jej bardziej krytycznie. Tęczowe cążki do skórek są świetne, jeśli tylko pochodzą od sprawdzonej marki, której produkty posiadają odpowiednie atesty i certyfikaty.