Alternatywa dla tradycyjnej depilacji

Alternatywa dla tradycyjnej depilacji

Od dłuższego już czasu zastanawiałam się nad wykonaniem depilacji laserowej, aczkolwiek ze względu na to, że nieco przerażało mnie słowo „laser” najpierw postanowiłam poczytać o całym procesie najwięcej, jak się tylko dało. Szereg artykułów uświadomił mi szybko, że naprawdę nie ma się czego bać zwłaszcza, że obecnie przeprowadza się taką depilację z użyciem bardzo nowoczesnego sprzętu.

Nowoczesne lasery Vectus

laser vectus łódźOd samego początku miałam problemy z goleniem swojego ciała. Niestety odziedziczyłam po mojej mamie gęste i grube włosy i to nie tylko na głowie dlatego kiedy moje koleżanki opowiadały, że wystarczy im depilacja raz w tygodniu tradycyjną maszynką, wówczas bardzo im tego zazdrościłam ponieważ ja musiałam się golić praktycznie codziennie. Z początku jak chyba większość kobiet używałam do tego celu właśnie zwykłej maszynki, jednak po latach zdecydowałam się z niej zrezygnować ze względu na małą skuteczność w moim przypadku, ale również i przez wzgląd na skutki uboczne takiej formy depilacji. Często występowały u mnie podrażnienia oraz wrastające włoski. Dlatego właśnie zaczęłam czytać jak najwięcej na temat depilacji laserowej chcąc ją sobie w przyszłości wykonać. Bałam się trochę całego procesu ponieważ w końcu odbywał się on z użyciem lasera, jednak im więcej na ten temat czytałam tym szybciej moje obawy znikały. Dowiedziałam się między innymi tego, że obecnie najnowocześniejszym urządzeniem do przeprowadzania takiej depilacji jest laser Vectus Łódź posiadała kilka klinik które pracowały właśnie na tym urządzeniu co niezmiernie mnie ucieszyło ponieważ mieszkam bardzo blisko Łodzi. Urządzenie to praktycznie całkowicie wyklucza ryzyko poparzeń czyli to, czego najbardziej się obawiałam. Wszystko dzięki temu, że został wyposażony w specjalny czytnik poziomu melaniny w skórze, który pozwalał rozpoznawać jej właściwości i na podstawie tych danych umożliwiał indywidualne dopasowanie parametrów. Kolejną zaletą tego urządzenia było to, że znacznie szybciej potrafił on sobie poradzić z większymi partiami włosów na ciele, aniżeli inne urządzenia co oczywiście przekładało się na skrócenie czasu całej depilacji. 

Umawiając się na pierwszą wizytę byłam już całkowicie spokojna i pewna tego, że mogę zaufać urządzeniu przy pomocy którego zostanie przeprowadzona na mnie depilacja laserowa. Bardzo ucieszył mnie również fakt, że laser Vectus chłodzi skórę podczas zabiegu przez cały czas minimalizując potencjalny dyskomfort pacjenta. Podczas przeprowadzanych prób na pierwszej wizycie nie odczuwałam nic, co mogłoby mnie zaniepokoić i już nie mogę się doczekać, aż wreszcie będę mogła pozbyć się raz na zawsze niechcianego owłosienia.