Angiologia – tajemnicza dziedzina medycyny

Angiologia – tajemnicza dziedzina medycyny

Angiologia to dyscyplina medyczna specjalizująca się w zapobieganiu, diagnozowaniu i niechirurgicznym leczeniu chorób naczyniowych. Metody leczenia są nowoczesne, skuteczne, zgodnie z zasadami medycyny opartej na dowodach, dla których potrzeby pacjenta są przede wszystkim indywidualne. Angiolodzy to wysoko wykwalifikowani specjaliści medyczni, którzy stale podnoszą swoje kwalifikacje. Charakteryzują się wieloletnim doświadczeniem zawodowym w najbardziej prestiżowych szpitalach w Krakowie.

Angiologia jako dyscyplina o szerokim pojęciu

polecany angiolog w krakowieAngiologia jako specjalność kliniczna jest ściśle związana z innymi specjalnościami. Współpracuje się z lekarzami z dziedziny chirurgów naczyniowych, kardiologami, gastroenterologami, nefrologami i innymi, aby zoptymalizować proces diagnozowania i leczenia, ponieważ wszędzie w ludzkim ciele są naczynia krwionośne, a większość pacjentów ma współistniejące choroby z różnych dziedzin medycyny. Polecany angiolog w Krakowie przyjmuje pacjentów z dolegliwościami spowodowanych niewystarczającym dopływem krwi do kończyn dolnych, co jest poważnym zagrożeniem, które może się skończyć amputacją. Angiolog stosuje najnowocześniejsze metody leczenia szerokiego zakresu chorób naczyniowych w warunkach maksymalnego komfortu dla pacjentów i ich bliskich. Specjaliści są przekonani, że tylko dobra współpraca z lekarzami rodzinnymi stwarza optymalne warunki do terminowego i odpowiedniego leczenia patologii naczyniowej. Angiolog stosuje funkcjonalną diagnostykę i zachowawcze leczenie. Głównym celem jest leczenie pacjentów z żylną chorobą zakrzepowo-zatorową. Jest to powierzchowne i głębokie zakrzepowe zapalenie żył. Oprócz tego leczona jest przewlekła niewydolność tętnicza kończyn dolnych, choroba tętnic szyjnych, tętniaki z różną lokalizacją na przykład w aorcie brzusznej lub też choroby układu limfatycznego. Angiolog ma dużo pracy w cieplejszej porze roku. W lecie nogi puchną, powodując ciężar i ból! Aby wrócić do formy, warto przejść badanie profilaktyczne u angiologa.

Angiolog jest specjalistą naczyniowym, który bada aortę, tętnice i żyły oraz określa ryzyko przyszłych powikłań sercowo-naczyniowych i podaje zalecenia dotyczące ich unikania. Konsultacja u angiologia jest bezbolesna i nieszkodliwa, więc warto zaufać doświadczeniu i wiedzy angiologa i sprawdzonego specjalisty w Krakowie. Dobrze jest zostać zbadanym przez angiologa, gdy ma się dolegliwości związane z obrzękiem, ciężkością i tkliwością kończyn dolnych, a także ból mięśni nóg podczas ruchu lub w czasie spoczynku.