Białe łóżeczka niemowlęce

Białe łóżeczka niemowlęce

 

Pojawienie się na świecie dziecka jest dla rodziców przełomowym momentem w życiu. Od tej pory na pierwszym miejscu będzie mały człowiek, który wymaga całodobowej opieki. Rodzice już kilka miesięcy przed narodzinami malucha, kompletują niezbędna wyprawkę dla niego i urządzają jego pokój. Bez względu na to, czy dziecko będzie spało samo, czy z rodzicami w ich łóżku, trzeba się zaopatrzyć w specjalne łóżeczko ze szczebelkami.

W jakich łóżeczkach śpią niemowlęta?

białe łóżeczka dla niemowlątNoworodki i też niemowlaki do momentu, aż zaczną raczkować i chodzić, większość swojego życia spędzają w łóżeczku w pozycji leżącej. To tu śpią, bawią się i komunikują ze światem. Ta przestrzeń musi być bezpieczna, żeby maluchy nie zrobiły sobie krzywdy. Dla takich dzieci, najlepsze jest łóżeczko ze szczebelkami, które stanowią najlepszą ochronę przed wypadnięciem. To jaki rodzice wybiorą model, jest drugorzędną sprawą, a jest ich naprawdę duży wybór. Najbardziej uniwersalne są białe łóżeczka dla niemowląt, ponieważ pasują dla chłopca i dziewczynki. Jeżeli chcemy żeby służyły dzieciom na dłużej, to muszą mieć regulowaną wysokość podłoża. Kiedy dzieci nie umieją jeszcze siadać i wstawać, to materac może być ułożony wyżej, aby łatwiej można było wyciągnąć dziecko, a kiedy już posiada te umiejętności, to koniecznie trzeba opuścić podstawę, bo maluch może wypaść z łóżeczka. Mając niewiele powierzchni użytkowe, chcemy maksymalnie wykorzystać każdy metr mieszkania, dlatego w takiej sytuacji świetnie się sprawdzają łóżeczka dla niemowląt z szufladami, w których można schować zapasową pościel, pieluszki, lub zabawki dziecka. Najlepsze jakościowo są łóżeczka wykonane z drewna, ponieważ są bardzo trwałe i odporne na upływający czas. Ponadto w razie potrzeby łatwo je przemalować na inny kolor. W sprzedaży znajdziemy jeszcze łóżeczka, które mogą w pewnym momencie stać się klasycznymi łóżkami bez zabezpieczeń, ponieważ szczebelki są wyciągane. Takie modele są idealne dla oszczędnych rodziców, ponieważ jedno łóżeczko wystarcza na kilka lat.

Bez względu, czy decydujemy się na zakup nowego, używanego, drewnianego, czy wiklinowego łóżeczka, najważniejsze żeby było bezpieczne. Istotne jest też jego wyposażenie, ponieważ daje ono komfort i poczucie bezpieczeństwa maluszkowi. Urządzając pokój dziecka, warto zachować pewną spójność stylu, czyli jeżeli wybieramy biały model łóżeczka, to reszta mebelków też powinna być w tym samym kolorze. Biały jest bardzo neutralny i wszystkie dodatki oraz ozdoby będą do niego pasowały.