Biżuteria z polskim krzemieniem

Biżuteria z polskim krzemieniem

Jestem wielką miłośniczką biżuterii. Mam w swojej kolekcji naprawdę sporą ilość bransoletek, kolczyków i naszyjników. Każdy z nich pasuje na inną okazję. Uwielbiam tworzyć stylizacje, których dopełnieniem są właśnie kobiece ozdoby. Podczas niedawnych porządków w moich szkatułkach znalazłam pewien komplet biżuterii wykonany z szarego, gładkiego kamienia. Zaintrygował mnie ten minerał i postanowiłam się dowiedzieć co to właściwie jest.

Piękna biżuteria z szarego kamienia

krzemień pasiasty biżuteriaMoi znajomi oraz rodzina znają mnie z tego, że uwielbiam kolekcjonować biżuterię. Praktycznie nie ruszam się z domu bez jakiejkolwiek ozdoby dla mojego ubioru. Niedawno robiłam porządki w szkatułkach i natknęłam się na nieco zapomnianą przeze mnie kolekcję biżuterii wykonanej z pięknego szarego kamienia. Nie miałam pojęcia co to za minerał, ale zaintrygowana jego wyjątkowym wyglądem, postanowiłam poszukać trochę informacji. Okazało się, że jest to występujący tylko i wyłącznie w Polsce półminerał o nazwie krzemień pasiasty. Zawierająca w swoim składzie krzemień pasiasty biżuteria jest niezwykle popularna w dzisiejszych czasach. Świat jubilerskich docenia ten kamień z kilku względów. Po pierwsze ze względu na nieregularne, jaśniejsze i ciemniejsze smugi, które nadają eleganckiego i tajemniczego charakteru. Po drugie krzemień pasiasty jest niezwykle twardy i wytrzymały. Biżuteria zawierająca ten minerał pozostaje więc nienaruszona przez długie lata. Po trzecie, zaś, cena jest bardzo przystępna, nawet mimo tego, że krzemień pasiasty występuje tylko w jednym miejscu na ziemi. Musi być go jeszcze sporo w Górach Świętokrzyskich. Krzemień pasiasty stosuje się zarówno do tworzenia kolczyków, jak i naszyjników czy bransoletek. Najbardzej efektownie wygląda w połączeniu ze srebrem. Większość kolekcji jest dość duża, jednak nie jest zbyt ciężka, co jest dużą zaletą. Krzemień pasiasty idealnie komponuje się z klasycznymi, eleganckimi stylizacjami. Idealnie nadaje się na przykład do pracy czy też na spotkanie biznesowe.

Odkryłam niedawno w swojej bogatej kolekcji biżuterii piękny komplet wykonany z nieznanego mi do tej pory tworzywa. Okazało się, że jest to krzemień pasiasty, szary półszlachetny minerał z nieregularnym ubarwienie. Bardzo często wykorzstuje się go w biżuterii, łącząc przeważnie ze srebrem. Idealnie pasuje do eleganckich stylizacji, nadając im charakteru. Co ciekawe, kamień ten występuje tylko i wyłącznie na terenie naszego kraju, a jest wykorzystywany praktycznie na całym świecie, głównie w jubilerstwie.