Botox – zabieg, który odmłodzi

Zabieg botoksu zapewne kojarzy większość z nas. Jednak nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, czym tak naprawdę jest, na czym polega oraz z czym pozwala się uporać. Tak naprawdę zabieg botoksu pozwala uporać się nam ze zmarszczkami mimicznymi, które po prostu nam przeszkadzają. Pamiętajmy o tym, że zmarszczki mimiczne mogą pojawiać się już u bardzo młodych osób. Czasami lepiej jest rozpocząć z nimi walkę w młodym wieku. W niektórych przypadkach stosowanie kremów może okazać się niewystarczające.

Jak pozbyć się zmarszczek?

botoks poznańZabieg botoksu możemy wykonać w większości gabinetów medycyny estetycznej. Tak naprawdę botox to nic innego jak toksyna botulinowa, która w dużych dawkach może być silnie trująca. Związek ten oddziałuje na układ nerwowy, w związku z czym idealnie sprawdza się przy redukcji zmarszczek mimicznych, które powstały poprzez ruchy mięśni. Jeśli chodzi o botoks Poznań jest miastem, w którym nie brakuje gabinetów medycyny estetycznej. Jak przebiega zabieg? W momencie wstrzyknięcia toksyny botulinowej dochodzi do stopniowego wygładzenia zmarszczki. Niestety efektu nie widzimy od razu. Na efekt przyjdzie nam poczekać od 3 aż do 10 dni. Tak naprawdę czas ten zależny jest od indywidualnych predyspozycji. Ma na to wpływ również stan skóry oraz okolica. Pamiętajmy jednak o tym, że zabieg z wykorzystaniem botoksu jest w pełni odwracalny. Stopniowo dochodzi do neutralizacji toksyny, co w efekcie doprowadza do odzyskiwania sprawności przez mięsień. Tak naprawdę botoks można powtarzać regularnie. Wobec tego możemy nie dopuścić do całkowitego zneutralizowania. Wiele osób zastanawia się przez jaki czas będzie widoczny efekt. Zazwyczaj jest to okres od 3 aż do 6 miesięcy. U niektórych osób ten czas może wydłużyć się aż do 8 miesięcy. Jednak mimo wszystko zaleca się, aby zabieg nie był przeprowadzany częściej niż raz na 3 miesiące. Jeśli chcemy, aby dopasować częstotliwość zabiegu do naszych potrzeb, powinniśmy wybrać się do lekarza medycyny estetycznej, który dokładnie określi stan naszej skóry i indywidualne potrzeby.

Nie powinniśmy samodzielnie dobierać częstotliwości, ponieważ możemy popełnić spory błąd, który może odbić się na naszym zdrowiu i wyglądzie. W takim przypadku nie powinniśmy ryzykować. Warto tego typu zabiegi i decyzje pozostawić specjaliście, który z pewnością będzie w stanie nam pomóc. Nie wykonujmy zabiegów na własną rękę i najpierw skonsultujmy się z lekarzem medycyny estetycznej, który podpowie nam, czy nie możemy walczyć ze swoim problemem innymi metodami.