Budowa nowego magazynu

Budowa nowego magazynu

Na terenie dużych miast obserwowane jest obecnie zwiększone zapotrzebowanie na różnego rodzaju nieruchomości. Jest to wynikiem dobrej koniunktury gospodarczej co sprawia, że wielu inwestorów lokuje nadwyżkę środków w rozbudowę własnych zakładów. W ten sposób możliwe jest zwiększenie potencjału przedsiębiorstwa oraz mocy przerobowych. Niemniej należy zadbać o zbilansowany rozwój tak żeby wszystkie działy firmy mogły działać na pełnych obrotach. Bardzo ważnym jest w szczególności zapewnienie odpowiedniego funkcjonowania działu logistyki.

Jak zwiększyć dostępną przestrzeń magazynową?

magazyn w GdyniDział ten jest wręcz kluczowy. To właśnie na magazynie składowane są bowiem zarówno wyroby gotowe jak i często elementy potrzebne do ich wytworzenia. W takiej przestrzeni powinien panować niezbędny porządek, który umożliwi funkcjonowanie całej komórki w sposób zgodny z założonymi procedurami. Wiele zakładów jest zlokalizowanych na terenie miast posiadających odpowiednią infrastrukturę oraz zaplecze techniczne. Dobrym przykładem jest Gdynia, która oprócz wcześniej wymienionych zalet posiada również dostęp do morza co dla wielu przedsiębiorstw jest zagadnieniem kluczowym. Dodatkowo miasto to jest prestiżową lokalizacją dla koncernów krajowych oraz międzynarodowych. Bardzo istotnym jest żeby wybrać odpowiednią koncepcję co do rozbudowy dostępnej przestrzeni. Jedną z opcji jest dodatkowy magazyn w Gdyni, który może być oddalony od zakładu produkcyjnego o kilka kilometrów. Nieruchomość taką można zakupić lub wydzierżawić. Niemniej jest to dosyć silnie powiązane z już istniejącą infrastrukturą co sprawia, że trzeba liczyć na korzystną sytuację rynkową. Alternatywą dla zakupu już istniejącej konstrukcji jest budowa nowej. Może być ona przeprowadzona na różne sposoby. Klasycznym rozwiązaniem jest budowa obiektu murowanego. Niemniej zajmuje to sporo czasu i pochłania duże środki.

Właśnie dlatego coraz większa liczba inwestorów decyduje się na hale wykonywane ze stali. Są one dużo tańsze oraz mogą być postawione w krótkim czasie. Co więcej ich konstrukcja nie nakłada zbyt wielu ograniczeń w stosunku do ich murowanych odpowiedników. Dzięki wytrzymałości stali możliwe jest stosowanie ciężkich maszyn i urządzeń takich jak suwnice, które mogą być podwieszone i umieszczone na dźwigarach. Jak widać chcąc zainwestować i rozbudować swoje przedsiębiorstwo produkcyjne inwestor musi wziąć pod uwagę przede wszystkim dostępne rozwiązania. Tych jest co najmniej kilka. Warto więc wnikliwie przeanalizować wszystkie dostępne opcje oraz wybrać takie, które najbardziej pasuje do profilu działalności firmy.