Budowa własnego anemometru

Budowa własnego anemometru

  • Post author:
  • Post category:Handel

Anemometr to mechanizm, który pokazuje prędkość wiatru. Mechanizm, który możemy zbudować, to rodzaj markera prędkości wiatru. Ten rodzaj kreatora będzie w stanie pokazać przybliżoną prędkość wiatru. Energię wiatru można wykorzystać do produkcji energii elektrycznej. Ale powinniśmy dowiedzieć się, jak szybko wieje wiatr, zanim będziemy mógł wykorzystać energię wiatru.

Jak zbudować własny anemometr?

kompaktowy anemometr wiatraczkowyW tym przewodniku powiemy się, jak zbudować i wykorzystać kompaktowy anemometr wiatraczkowy. Aby zbudować anemometr pogodowy, potrzebujemy kilku rzeczy. Są to 2 sekcje tekturowe tej samej wielkości, 3 plastikowe białe kubki, 1 plastikowy czarny lub czerwony kubek, glina, nożyczki, linijka, zegarek, ból, zszywacz i nieostry ołówek z gumką. Wykonajmy poniższe instrukcje, aby skonstruować swój własny anemometr. Ułóżmy 2 tekturowe części tak, aby tworzyły X i zabezpieczmy je w centralnym miejscu za pomocą zszywacza. Ustawmy kubki tak, aby wszystkie były skierowane w tę samą ścieżkę. Przymocujmy je do każdej z 4 krawędzi X, które wykonalismy z tekturowych części i zabezpieczmy zszywaczem. Warto sprawdzić, czy wszystkie kubki są skierowane w tę samą ścieżkę. Kolorowy kubek można ustawić w dowolny sposób. Umieśćmy gumkę od ołówka skierowaną w górę do środka X. Wciśnijmy szpilkę z powierzchni X do gumki ołówka poniżej. Stwórzmy stojak na anemometr z gliny. Dobrym pomysłem byłoby wykorzystanie go w wystarczającej ilości, aby otoczyć ołówek i zablokować anemometr na miejscu. Dmuchnijmy do kubków, aby sprawdzić, czy urządzenie działa i dokonajmy pewnych korekt, jeśli to konieczne. Teraz dowiedzmy się, jak korzystać z anemometru. Po pierwsze, musimy zdać sobie sprawę, że anemometr zasadniczo działa w ten sposób, że wiatr napędza plastikowe kubki, które właśnie zbudowałeś. Umieśćmy anemometr w odległości co najmniej 4 stóp od fundamentu. Ważne jest również, aby umieścić anemometr z dala od blokad, takich jak drzewa i inne konstrukcje. Pomoże to w dokładniejszej analizie. Zwróćmy uwagę na kubek docelowy, gdy się obraca. Ten kubek docelowy to podkreślony lub pomalowany kubek, który wykonaliśmy wcześniej. Korzystając ze stopera, określmy, ile razy kubek docelowy obraca się w ciągu minuty. Zapiszmy swoje odkrycia, a następnie powtórzmy kilka razy, upewniając się, że podajemy, ile razy obrócił się docelowy kubek. Podzielmy 3 oceny na trzy.

Produkt końcowy oznacza średnią liczbę obrotów na minutę. Nawet jeśli prędkość wiatru anemometru zależy w dużym stopniu od jego wielkości, ogólnie mówiąc, każde 10 obrotów na minutę to jedna mila na godzinę. Dni, w których kubek generował najwięcej obrotów, były najbardziej wietrznymi. Dni, w których puchar generował najmniejszą liczbę obrotów, były najmniej wietrzne. Jak zauważyliśmy, samodzielne złożenie i użycie anemometru pogodowego jest łatwym zadaniem.