Chwytak do papieru

Chwytak do papieru

Maszyny wykorzystywane w przedsiębiorstwach magazynowych, czy też podczas pracy załadunkowej pojazdów ciężarowych, są to maszyny w pełni profesjonalne oraz posiadające odpowiednie certyfikaty, które pozwalają na dopuszczenie tych maszyn do pracy podczas procesu załadunku oraz rozładunku pojazdów. Wszelkie palety, które przeznaczone są do transportu, wymagają użycia wózka widłowego, w celu ustawienia palety do części załadunkowej ciężarówki.

Profesjonalny chwytak przemysłowy

certyfikowany chwytak do rol papieruNiemniej jednak, jeśli towar nie wymaga umieszczenia go na euro palecie, wózek widłowy nie jest w stanie umieścić towaru na widłach. Dlatego też, konieczne jest wykorzystanie innej maszyny, która w sposób bezpieczny oraz płynny, umieści towar na części załadunkowej naczepy samochodu ciężarowego. Takiego rodzaju towarem jest na przykład rola papieru, czy też okrągła rura, której umieszczenie w naczepie możliwe jest wyłącznie za pomocą specjalnych chwytaków do towarów okrągłych. Certyfikowany chwytak do rol papieru za pomocą specjalnych systemów, jest w stanie objąć całą rolę, oraz bezpiecznie podnieść ją, a następnie ustawić w naczepie ciężarówki, jednocześnie w żaden sposób nie niszcząc towaru. Takiego rodzaju maszyny znajdują swoje zastosowanie w fabrykach papierniczych, oraz w hurtowniach, które dystrybuują tego typu towary. Bardzo ważne jest w takiego rodzaju przedsiębiorstwach, aby role papieru, zostały bezpiecznie załadowane do ciężarówki, oraz przetransportowane do hurtowni, gdzie zostają rozładowane w dokładnie taki sam sposób, oraz z użyciem dokładnie takich samych chwytaków do rol papieru. Jest to najwygodniejsze rozwiązanie dla branży transportowej, gdyż role papieru nie wymagają zastosowania euro palet, do ich transportu. Każda paleta dodatkowo obciąża naczepę załadunkową, przez co kierowca zmuszony jest przewozić znacznie więcej ton na swojej naczepie. Dlatego też aby zredukować poziom wagi załadunku, oraz jednocześnie umożliwić przewóz większych ilości rol papieru, stosowanie palet do transportu papieru, zostało całkowicie wycofane.

Niemniej jednak w żadnym wypadku taki rodzaj transportu nie traci swojej płynności oraz tempa pracy kierowcy. Proces załadunku rol papieru za pomocą specjalnych chwytaków posiadających certyfikat wystawiony przez producenta, jest równie szybki oraz płynny, jak załadunek euro palety z towarem. Po dokonaniu załadunku roli papieru na naczepie, kierowca zobowiązany jest wykonać odpowiedni zakres czynności, polegający na zabezpieczeniu załadowanego już towaru.