Codziennie rano biegam ze swoim psem

Codziennie rano biegam ze swoim psem

Poranne bieganie jest przyjemnością zarówno dla człowieka jak i dla czworonogów. Tak się składa, że wiem o tym dobrze bo posiadam dużego owczarka niemieckiego. Jest to bardzo wymagający pies, jeśli chodzi o jego kondycję fizyczną. Piesek taki lubi się wybiegać, więc postanowiłem, że codziennie będziemy biegać razem. I to się udaje, a co najlepsze, mój pies rano tylko czeka na wspólne bieganie. Dystans, który pokonujemy to jakieś pięć do dziesięciu kilometrów, więc mamy raczej intensywny trening.

Potrzebna jest specjalna smycz

smycze do biegania z psemDo biegania z psem potrzebna jest specjalna smycz, bo przecież chodzi o to, żeby wygodnie było i mnie i psu. Kiedy biegamy to mój pies może się ode mnie odsunąć na dystans maksymalnie pięciu metrów. Jest to zupełnie wystarczające do tego, żeby komfortowo biegać. Najzwyklejsze smycze można trzymać w ręku albo przypiąć sobie do szlufki w spodniach, ale można też kupić smycze na pasie. Specjalne smycze do biegania z psem są trochę droższe od takich zwykłych smyczy. Ja akurat kupiłem taką smycz, którą zakłada się na biodro. To znaczy ja sobie zakładam na biodro pas z którego smycz połączana jest z szelkami, które zakładam mojemu psu. Zarówno mój pas jak i szelki psa połączone są elastyczną smyczą, która może się rozciągnąć do wspomnianych już pięciu metrów. Bardzo lubię biegać z moim psem, a dzięki specjalnej smyczy jest to po prostu wygodniejsze. Są tez zwykłe smycze do biegania, które zakłada się psu na szyje a samemu trzyma się je w ręku. Jednak o wiele lepiej jest zainwestować i kupić taką porządną smycz z pasem na biodro. Jest to wydatek rzędu od dwustu do trzystu złotych, ale jeśli myśli się o bieganiu zupełnie poważnie to można potraktować to jako inwestycje w kondycję fizyczną. Mam też radę dla tych, którzy lubią biegać i dopiero planują kupno pieska. Warto sprawdzić dokładnie, które rasy psów lubią bieganie. Można kupić psa, z którym będzie można pokonać nawet maratony. Pamiętajmy jednak, że kiedy biega się z psem to trzeba zadbać o jego nawodnienie, podobnie jak i o swoje.

Bieganie z psem to moje hobby i na szczęście mój pies dotrzymuje mi tempa. Przypuszczam nawet, że biegałby szybciej ode mnie, ale nie możemy tego sprawdzić bo ogranicza nas smycz. Jeśli chodzi o smycz to do biegania najlepsza będzie taka profesjonalna. Zakłada się wówczas pas na biodro a ten pas łączy się z szelkami zapiętymi psu. I w ten sposób bieganie jest wygodne zarówno dla mnie jak i dla mojego psa. Każdy pies lubi trochę pobiegać, ale do dalszych dystansów polecam kupić odpowiednią rasę psa do biegania.