Czy powiększanie ust kwasem hialuronowym boli?

Czy powiększanie ust kwasem hialuronowym boli?

To pytanie jest zadawane przez wielu przed podjęciem decyzji o zabiegu. Pomimo tego, że natura obdarzyła każdego z nas unikalnymi cechami, są osoby, które doświadczają niedogodności z powodu wad w swoim wyglądzie. Na szczęście współczesna kosmetologia może skorygować wiele wad nawet bez operacji. Zmysłowe i wyraziste usta to dla wielu standard urody. Pożądany efekt można osiągnąć za pomocą różnych technik iniekcji. Wielu interesuje się przede wszystkim tym, czy powiększanie ust boli.

Zabieg powiększania ust – jakie odczucia?

bezpieczne powiększanie ust kwasem hialuronowym w łodziJedną z nowoczesnych technik wstrzykiwania w celu zwiększenia objętości ust jest konturowanie. Zabieg wyróżnia się szeroką gamą zastrzyków. Różne preparaty na bazie kwasu hialuronowego są wstrzykiwane naskórnie, a także w tkankę podskórną i podmięśniowo. Jednocześnie stosowane są różne techniki podawania leków – liniowa, wachlarzowa, czy technika pojedynczych iniekcji. Usta są częścią ciała z największą liczbą zakończeń nerwowych. Oczywiście wprowadzenie leków na wystarczająco dużą głębokość i w znacznych objętościach powoduje lekki dyskomfort, ale jest to całkowicie bezpieczne powiększanie ust kwasem hialuronowym w Łodzi stosuje się różne rodzaje znieczuleń. Na przeznaczone miejsca wkłucia igły nakłada się środek w postaci żelu, kremu, czasem roztworu. W celu przyspieszenia i zwiększenia głębokości penetracji stosuje się opatrunek okluzyjny. Zaletą tej metody jest to, że szybko przywraca wrażliwość ust To, ile dni i jak intensywnie usta będą się goić po zabiegu powiększania, zależy od głębokości nakłucia, ilości wstrzykniętego wypełniacza oraz indywidualnej wrażliwości. Aby przyspieszyć gojenie, miejsce wstrzyknięcia należy potraktować środkiem antyseptycznym. Jak wynika z opinii pacjentów, dyskomfort znikają w ciągu kilku dni. Obecnie do powiększania ust stosuje się wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego. Ponieważ kwas hialuronowy jest obecny w ludzkim ciele, jest to dość bezpieczny materiał: reakcje alergiczne rzadko występują na takie wypełniacze, jest łatwy do dozowania i dość prosty do usunięcia. Kwas hialuronowy rozpuszcza się, dzięki czemu efekt powiększania ust utrzymuje się od kilku miesięcy do kilku lat, ale to zależy od rodzaju wypełniacza i od osoby.

Przed wstrzyknięciem lekarz zaaplikuje środek przeciwbólowy na usta i skórę wokół nich. Wrażliwość zmienia się w zależności od indywidualnych cech: ktoś odczuwa tylko lekkie mrowienie, a ktoś nic nie czuje. Po wstrzyknięciu nakładany jest lód w celu zmniejszenia obrzęku. warto dodać, że  pomaga również pozbyć się dyskomfortu. Przez kilka dni po wstrzyknięciu wrażliwość ust może być zmniejszona.