Czy warto kupować naturalne świeczki?

Czy warto kupować naturalne świeczki?

 

Wspaniały zapach w salonie albo taki, który rozprzestrzenia się po całym mieszkaniu, potrafi wprawić w lepszy nastrój w mgnieniu oka. Człowiek jest bardzo wrażliwy na zmysł zapachu, toteż woń, która kojarzy się z przyjemnymi wspomnieniami albo taka, która tworzy nowe, jest miłym akcentem w codziennym życiu. Każdy z nas ma swoje ulubione zapachy, ale nie każdy zna się na dobrych jakościowo świecach. Jak odróżnić te naładowane chemią i sztucznymi dodatkami od naturalnych i zdrowych świec? Warto posiadać tę wiedzę, ponieważ wszystko to, czym się otaczamy, ma wpływ na nas i nasze zdrowie.

Ekologiczne świece zapachowe

świeca naturalnaWybór ozdób i świeczek na rynku jest przeogromny i bardzo łatwo się w nim zatracić, zapominając o swoich priorytetach, jakim jest naturalność. Zgodnie z zasadami ekologii, świece powinny być tworzone z naturalnych składników, zwyczajnie występujących w naturze. Przykładem tego są ekologiczne woski. Parafina, czyli najtańszy z możliwych zamienników to pochodna ropy naftowej. Zdecydowanie należy wystrzegać się świec, bazujących na parafinie. Ekologicznym materiałem będzie wosk pszczeli lub sojowy. Ten pierwszy jest naturalny, ale nie jest wegański, przez co traci swoich zwolenników wśród osób z tym stylem życia. Świeca naturalna, czyli taka wykonana z ekologicznego wosku, powinna być też pozbawiona sztucznych barwników, często bardzo chemicznych i drażniących. W ofercie naturalnych świeczek, wbrew pozorom, nie ma jednak małego wyboru. Zapachy są pozyskiwane z olejków eterycznych lub ich fuzji. Dzięki temu świeca może nie tylko pięknie pachnieć, ale wydzielać też dobroczynne składniki i rozpylać je po całym pomieszczeniu. Chwila relaksu przy ulubionej muzyce i zapachu to bezcenny czas. Ceny naturalnych świec są wyższe, niż tych popularnych, dostępnych w każdym sklepie. Jest to spowodowane etycznie pozyskiwanymi składnikami oraz (jeszcze) małym popytem na te dobroci. Słoiczek 180ml wosku zapachowego to koszt około pięćdziesięciu złotych.

Chcąc zaopatrzyć się w naturalne świece, należy przede wszystkim szukać online. Sklepy internetowe są zdecydowanie bogatsze w tego typu asortyment. Choć nie można zapominać o małych, rzemieślniczych sklepikach z naturalnymi kosmetykami do ciała i ozdobami dla domu. Tam również wybór świec ekologicznych będzie większy. Ale czy warto w ogóle „inwestować” w tego typu rzeczy? Zdecydowanie tak! Piękny, naturalny i zdrowy zapach to lekarstwo na nerwy, umożliwiające relaks po ciężkim dniu i wprowadzające w specyficzny nastrój.