Dobór gatunku lilii

Dobór gatunku lilii

Kwiaty w każdym ogrodzie, albo też przed każdą posesją stanowią naprawdę ciekawie wyglądającą ozdobne. Z całą pewnością należy przyznać, że nadają one bardzo dużego uroku poszczególnym miejscom. Z tego też powodu bardzo ważną rzeczą jest dobieranie roślin w taki sposób, aby nie tylko były one w stanie cieszyć nasze oczy swoją urodą, ale także, aby nie zostały one zagłuszane, albo zarastane przez innego rodzaju rośliny. Z tego też powodu niezwykle ważną rzeczą jest sprawdzenie w jakich warunkach należy zasadzić poszczególne odmiany roślin.

Ciekawe lilie do ogrodów

lilie apricot fudgeWiele osób ceni sobie przede wszystkim urodę lilii. Na ogół są to kwiaty, które kojarzą nam się z pięknymi bukietami, które nabywamy w kwiaciarniach na różne okazje. Pomimo swojego egzotycznego wyglądu bardzo dobrze odnajdują się one w polskich warunkach klimatycznych. Niestraszne są im susze, ani też mroźne zimy. Z tego też powodu w wielu ogrodach można spotkać się z tego rodzaju roślinami. Co bardzo istotne ich uprawa nie należy do szczególnie skomplikowanych. Lilie są kwiatami, które wyrastają z cebuli. Oznacza to, że na ogół powinniśmy je zasadzić do ziemi nabywając cebulę. Cebule lilii bez trudu zakupimy w sklepach ogrodniczych. Co ciekawe są one także dostępne w supermarketach. Niestety kupując je w tym miejscu nie mamy pewności związanej z jakością danego rodzaju sadzonki. Z tego też powodu zaleca się dokonywać zakupu w sprawdzonych miejscach. Na rynku istnieje wiele odmian tego rodzaju kwiatu. Różnią się one między sobą przede wszystkim kolorem, wzorem, czy też wielkością kwiatów. Warto jest w związku z tym dokładnie sprawdzić, czy dana odmiana odpowiada nam wizualnie. Na ogół umieszczone są zdjęcia, na podstawie których jesteśmy w stanie to zweryfikować. Oprócz tego znajdziemy także informacje na jaką wysokość dorasta dany kwiat. Przykładem ładnego gatunku tego kwiatu są lilie apricot fudge. Ich uroda jest naprawdę niesamowita. Z tego też powodu znajdziemy je w wielu współczesnych oraz starszych ogrodach.

Stare ogrody oznaczają miejsca, które zostały założone już jakiś czas temu przez właścicieli. Na ogół w takich miejscach możemy spotkać się z wieloma starymi odmianami kwiatów. Niezwykle istotne jest jednak dokładne zweryfikowanie, czy dana roślina faktycznie jest gatunkiem, który poszukujemy. Lilie można w bardzo łatwy sposób rozmnożyć poprzez oderwanie od nich przyrostu z cebuli. Z tego też powodu możemy spróbować poprosić właściciela sąsiedniego ogrodu o przygotowanie nam sadzonki do posadzenia.