Dobre farby do malowanie szklanych przedmiotów

Dobre farby do malowanie szklanych przedmiotów

We wakacje większość dzieci, poza tygodniowym lub dwutygodniowym wyjazdem, będzie spędzać czas wolny w domu, podczas gdy rodzice będą chodzić do pracy. Jeżeli mamy dzieci w wieku szkolnym, to warto, żebyśmy pomyśleli o zagospodarowaniu im czasu. Co prawda dzieci bywają bardzo kreatywne, ale kreatywność ta dość szybko się kończy. W wielu miejscowościach możemy skorzystać ze specjalnych zajęć dla dzieci, prowadzonych przez wykwalifikowanych animatorów. Można wśród tych zajęć znaleźć takie,  które będą rozwijać pasje naszych pociech.

Malujemy na szkle

dobre farby do szkłaWakacje są najbardziej wyczekiwanym czasem przez dzieci, który na dwa miesiące uwalnia ich od obowiązku chodzenia do szkoły. Duża ilość czasu wolnego może jednak okazać się nieco zgubna, bo czasami nie wiadomo co z nim robić. Kreatywność ma swoje granice, szczególnie jak dzieci nie mają możliwości spotkać się ze znajomymi. Dlatego warto zainteresować się dodatkowymi zajęciami, których latem nie brakuje. Ciekawym pomysłem jest zapisanie dzieci na półkolonie, na przykład w postaci warsztatów. Ja w zeszłym roku miałam przyjemność prowadzić zajęcia plastyczne dla dzieci. Wszystkim maluchom, które regularnie na nie chodziły, bardzo się podobało. Największym zainteresowaniem cieszyła się lekcja z malowania na szkle. To ja zainicjowałam ten pomysł. Kupiłam dobre farby do szkła, które są odporne na mycie różnego rodzaju płynami. Dzięki temu dzieci miały możliwość ozdobić szklane kubki oraz szklanki i zabrać je do domu. Dobre farby szkła można zakupić w zestawach lub w pojedynczych sztukach w sklepach plastycznych. Z racji tego, że zamawiałam ich bardzo dużą ilość, udało mi się wynegocjować zniżkę. Ważne przy malowaniu na szkle jest też odpowiednie dobranie pędzli. Farba do szkła ma specyficzną konsystencję, którą najlepiej rozprowadza się przy użyciu pędzli z miarę miękkim włosiem. Przedmioty ozdobione dobrej jakości farbami do szkoła można ze spokojem używać w domu. Dlatego wielu rodziców pytało mi się o nazwę kupionych przeze mnie farb, bo razem ze swoimi pociechami chcieli ozdobić w domu kolejne naczynia.

Dodatkowe zajęcia dla dzieci, prowadzone w postaci warsztatów, są doskonałym rozwiązaniem na wakacyjną nudę. Sama miałam okazję prowadzić tego typu zajęcia i dzieci były nimi zachwycone. Najbardziej podobały im się zajęcia z malowania na szkle. Za pomocą specjalnych farb dzieci miały bowiem możliwość ozdobienia różnych naczyń, przyniesionych z domu. Używając dobrych farb, możemy później takie szklanki czy inne naczynia myć w domu płynem.