Dobry wózek dla żłobka

Dobry wózek dla żłobka

 

Do żłobków są przyjmowane niemowlaki, które najczęściej potrafią już samodzielnie siedzieć, choć nie jest to obowiązujące we wszystkich placówkach, Rodzice mają do wyboru państwowe punkty i prywatne żłobki. W każdej są zatrudnione opiekunki wyspecjalizowane w opiece nad tak małymi dziećmi. Większe dzieci, które już stabilnie siedzą, są zabierane przez opiekunki na spacery w specjalnych wózkach do tego celu przeznaczonych.

Jak wyglądają wózki w żłobkach?

wózek do żłobkaMając dziecko z pewnością każdy rodzic zakupuje wózek dla niego, bo do około półtora roku, a czasem nawet dwóch lat, to jego jedyny środek transportu. Najpierw maluch jeździ w płaskiej gondoli, a po około sześciu miesiącach jest przenoszony do spacerówki, w której poznaje świat z pozycji siedzącej. Jeżeli decydujemy się oddać dziecko do żłobka, to także tam dziecko jest zabierane na spacer, choć dotyczy to tylko starszych dzieci. Panie opiekujące się maluchami mają specjalny wózek do żłobka, który zamiast jednego miejsca siedzącego, posiada ich aż sześć. Są to specjalne modele wózków dostosowane do potrzeb żłobków i przedszkoli, w których do wyjścia na spacer jest chętnych więcej niż jedno, lub dwoje dzieci. Aby wszystkie naraz mogły w nim pojechać musi on być wystarczająco duży. Siedzenia dla maluchów są ułożone po dwa w trzech rzędach. Takie ułożenia sprawia, że każdy maluch ma wystarczająco dużo przestrzeni wokół siebie, a osobie prowadzącej wózek jest dość łatwo nim manipulować w każdą stronę. Wózek jest wykonany z bezpiecznych elementów i przeznaczony jest dla dzieci, które potrafią już samodzielnie siedzieć. Jego stelaż jest wykonany z aluminium, które jest odporne i lekkie, co jest ważne przy tak dużym wózku. Poszycie i siedziska są uszyte z nieprzemakalnego materiału. Boki wózka zostały dodatkowo wzmocnione ściankami z z wypełnieniem piankowym, aby maluchowi nie zagrażał wiatr, ani boczny deszcz. Nad każdym rzędem znajduje się oddzielny daszek chroniący dziecko przed wiatrem i deszczem. Każde siedzisko jest wyposażone w pasy bezpieczeństwa, a podwójne siedzenia posiadają barierkę ochronną.

Dzieci bardzo lubią jeździć w takim wózku, gdyż jest bardzo wygodny i sprawia dzieciom dużo frajdy. Mogą zwiedzać świat z zupełnie nowej perspektywy w grupie, a nie w pojedynkę tak jak to zawsze ma miejsce. Wózek ma mocne hamulce, wytrzymałe amortyzatory, skrętne przednie koła i regulowaną wysokość poręczy do prowadzenia wózka, przez co można ją dostosować do swojego wzrostu. Wózki do żłobków ze względu na gabaryty nie są składane.