Dzieci a pierwsza pomoc

Dzieci a pierwsza pomoc

W szkołach wszyscy powinniśmy zadbać o to aby nasze dzieci miały możliwość uczyć się rzeczy, które rzeczywiście będą im niezbędne do życia. Rozliczanie podatku, prawo pracy, rozróżnianie czym jest pit i cit i wiele innych informacji, których teraz brakuje Brakuje też podstawowej wiedzy na temat zdrowego odżywiania i dbania o siebie. Jest wiele rodzajów kursów, które pomogą dzieciom nauczyć się ciekawych rzeczy.

Jak pomagać innym?

kursy pierwszej pomocyJednym z takich kursów są kursy pierwszej pomocy. Pierwsza pomoc jest zespołem czynności, które wykonujemy w razie jakiegokolwiek wypadku , urazu lub nagłego ataku choroby w celu ochrony  życia lub zdrowia poszkodowanego oraz zminimalizowania niekorzystnych następstw, zanim możliwe będzie udzielenie specjalistycznej pomocy medycznej.Są to zajęcia z wykwalifikowanymi pracownikami, którzy z chęcią pokażą nam co to jest pozycja boczna, jak sprawdzić tętno i jak pomóc w pilnej potrzebie. Jest wiele sytuacji zagrożenia, gdzie nie wiemy jak się zachować i możemy komuś nie pomóc. Jest wiele programów tego typu, aby przeprowadzić szkolenia albo z dofinansowania albo ze środków prywatnych. Często ludzie samodzielnie wpłacają pieniądze na taki cel na przykład rodzice dzieci, które uczęszczają do placówek. W tym celu ludzie szkolący zakupują z tych środków specjalny manekin który pozwala zasymulować zaistniała sytuację. Przy okazji dzieci dowiadują się co to jest AED czyli zautomatyzowany defibrylator zewnętrzny. Są to narzędzia, dzięki którym dzieci mają okazję poczuć się jakby były rzeczywiście świadkami zdarzenia i muszą natychmiast komuś pomóc. Nie jest to łatwe, gdyż często teoretycznie wygląda to znacznie prościej i nie działamy wówczas pod presją. Pierwszą pomoc udzielamy ludziom wszystkim, którzy jej potrzebują. W przypadku wypadku samochodowego lub zawału serca. Nie ma to znaczenia i tego trzeba uczyć dzieci, iż w chwilach kryzysowych dobro pacjenta jest najważniejsze. Dzieci biorą przykład od rodziców zatem, gdy widzą, iż osoba dorosła zawsze chętnie pomaga oni również nie będą się bali udzielić pierwszej pomocy.

Możemy wspólnie zadbać również o to aby był to przedmiot obowiązkowy w szkołach, dzięki czemu dzieci od podstaw nauczą się głównych funkcji ludzkiego ciała, i poszczególnych metod jak ratować życie ludzkie. Jest to bardzo ważne, gdyż życie poszkodowanego zależy często od tych kilku minut, które mijają od momentu wypadku. Im więcej będzie ludzi, którzy będą potrafili pomagać tym mniej będzie niepożądanych skutków wypadków i wystąpień powikłań chorób.