Edukacyjne zabawki interaktywne

Edukacyjne zabawki interaktywne

Rodzice dbają o swoje pociechy podając im najlepsze jedzenie, dbają o bezpieczne otoczenie do zabawy, czytają regularnie bajki i kupują zabawki. Rozwój dziecka musi przebiegać przez zabawę, bo tylko wtedy dziecko ją szybko przyswaja. Pediatrzy zalecają aby stymulować dziecko i zachęcać do poznawania nowych przedmiotów, badać nowe tekstury. Poza zabawą trzeba bardzo dużo do dziecka mówić, aby maluch rozwijał zasób słów.

Czego uczy interaktywna zabawka?

interaktywne zabawki edukacyjneMałe dzieci nie potrzebują wiele do szczęścia, bo wystarczy im rodzic i parę pluszaków i grzechotek. Im starsze dziecko, tym bardziej się interesuje światem i chce poznawać nowe przedmioty. To naturalna cecha każdego dziecka, którą trzeba jedynie podtrzymywać. Dając maluchowi zabawki o różnych kształtach i powierzchniach stymulujemy jego rozwój poznawczy. Interaktywne zabawki edukacyjne są przeznaczone dla maluchów, które ukończyły już szósty miesiąc życia. Ich celem jest nauczenie dziecka nowych dźwięków, słów, czy kształtów. Najczęściej są to misie grające, mówiące i śpiewające, albo instrumenty muzyczne. Nowością jest edukacyjny stół, przy którym dziecko może siedzieć i swobodnie naciskać wszystkie przyciski się na nim znajdujące. Posiada on elementy, które należy nacisnąć, pociągnąć, lub obrócić. W zależności od modelu zabawki, może ona uczyć dziecko języków obcych, lub podstawowych zwrotów. Zabawka, która naraz wydaje wiele dźwięków, jest bardzo interesująca dla malucha i uczy go skupiać na jednym przedmiocie przed dłuższą chwilę. Miękkie, pluszowe zabawki edukacyjne są przeznaczone dla najmłodszych dzieci, które nie do końca opanowały koordynację ruchowo wzrokową, a plastikowe dla starszych pociech. Niektóre zabawki drgają, a nawet się przemieszczają. Wybór najlepszej dla każdego dziecka powinien uwzględniać jego wiek, bo za prosta zabawka będzie nudzić malucha, a byt skomplikowana może zniechęcić do zabawy. Musi też posiadać odpowiednie certyfikaty potwierdzające jakość jej wykonania i być bezpieczna dla dziecka.

W rozwoju dziecka edukacja jest niezbędna, bo go kształtuje i uczy podstawowych informacji o otaczającym świecie. Zabawki interaktywne mogą uczyć maluchy jakie dźwięki wydaja zwierzęta, jak brzmią poszczególne instrumenty muzyczne, czy uczyć słów w języku obcym. Bez względu na to czy zabawka będzie pluszowa, plastikowa, czy drewniana, bo najważniejsze żeby bezpieczna i dostosowana do wieku i możliwości dziecka. Dobre zabawki interaktywny dostaniemy w każdym sklepie z artykułami dla dzieci w różnym wieku.