Eleganckie sufity napinane na Śląsku

Eleganckie sufity napinane na Śląsku

Sufity napinane cieszą się coraz większą popularnością, ponieważ są bardzo efektownym wykończeniem pomieszczenia, bez wielkiego wysiłku i bałaganu przy montażu. Pozwolą stworzyć unikalną aranżację przy niskim nakładzie pracy. Przede wszystkim sufity napinane prezentują się pięknie, szczególnie w połączeniu z dodatkowym oświetleniem. Jak skonstruowany jest sufit napinany?

Konstrukcja sufitu napinanego

sufity napinane śląskieSufit napinany to elastyczna membrana wykonana z PCV, którą montuje się na specjalnym stelażu, tuż pod stropem. Sufit taki może być gładki, lub pofalowany, matowy, z połyskiem, jednolity, lub zadrukowany w różne wzory. Jego montaż trwa od kilku do kilkunastu godzin – można wykonać go samodzielnie, lub zatrudnić specjalistę, sufity napinane śląskie to gwarancja dobrze wykonanej pracy. Sufit napinany mieści się w niewielkim opakowaniu, więc nie sprawia kłopotu w transporcie – bez problemu przewiezie się go w zwykłej torbie. Na początku należy zamocować na ścianach specjalne szyny, na których trzymać się będzie cała konstrukcja. Następnie należy rozłożyć membranę. Kolejnym krokiem jest podgrzanie materiału do 70°C i zamocowanie go na zamontowanych wcześniej listwach. Membranę zaczyna napinać się od narożników, aby uzyskać większą ciągliwość materiału. Przez cały czas nagrzewnica powinna być włączona, aby utrzymać stałą temperaturę, niezbędną przy montażu. Na sam koniec, w szczeliny między membraną, a stropem, mocuje się plastikowe listwy, aby nie dostawały się tam owady i nie gromadziły zanieczyszczenia. Zaletą całego rozwiązania jest z pewnością to, że nie generuje on bałaganu i montaż jest o wiele krótszy, niż w przypadku sufitów z płyt kartonowo-gipsowych. Przede wszystkim sufit napinany pozwoli ukryć wady stropu i może optycznie powiększyć pomieszczenie – jeśli użyty zostanie materiał gładki i lustrzany, wnętrze będzie wydawało się wyższe. Nie obniża też wnętrza, jak sufity podwieszane i dzięki temu, że może być zadrukowany w wybrane wzory, świetnie będzie komponował się z całą aranżacją.

Często wybieranym rozwiązaniem jest łączenie sufitu napinanego z oświetleniem LED. Lampy montuje się na stropie, tuż nad materiałem, można również bez problemu wyciąć otwory w membranie. Oświetlenie można rozmieścić równomiernie, lub punktowo, np. nad stołem, kanapą, czy łóżkiem. Może też stać się elementem wizualizacji – światło zmieniające kolor, lub falujące, w połączeniu ze wzorami, będzie sprawiało wrażenie, że sufit się porusza. W razie wymiany świetlówki, nie trzeba demontować całości – wystarczy odpiąć membranę w danym miejscu.