Eleganckie sukienki do chrztu

Eleganckie sukienki do chrztu

Pierwszym sakramentem jakie przyjmuje dziecko jest chrzest. Sakrament, który ma ogromne znaczenie dla wszystkich chrześcijan, gdyż jest przełomowym momentem, w którym dziecko zostaje oczyszczone z grzechu pierworodnego oraz przyjmuje do serca Jezusa. Kościelna uroczystość ma wzniosły charakter. Kapłan święconą wodą rysuje znak krzyża na czole niemowlaka w obecności rodziców oraz rodziców chrzestnych.

Wykonanie sukienek do chrztu

sukienki do chrztuSzeroka oraz urozmaicona oferta pozwala na wybór eleganckiej sukienki do chrztu dla dziewczynki w każdym wieku. Zazwyczaj ubranko występuje w kolorze białym, który jest symbolem czystości. Zdarzają się też wyjątki od tej reguły. Niektórzy rodzice wybierają sukienki w innych kolorach na przykład granatowym bądź szarym. Klasyczne białe sukienki często posiadają ozdobne obszycia wykonane w innym kolorze. Materiał z którego wykonuje się sukienkę jest miękki i w żaden sposób nie krępuje ruchów dziecka. Karczek może być ozdobiony gipurową koronką tworzącą różne wzory: serduszka, kwiatuszki czy też wstążeczki. Zwykle dekolt sukienki przyjmuje kształt owalny, aby zapewnić swobodę w poruszaniu się dziecka. Sukienki zakończone na wysokości szyi mogą krępować ruchy dziecka oraz stwarzać dyskomfort. Wykończenie koronki kończy się na wysokości pasa dziecka i stanowi zaokrąglenie, które podkreśla śmietankowy pasek z ozdobną kokardką. Tworzy to niesamowity efekt wizualny. Dół ubrania jest wykonany z miękkiego marszczącego się tiulu, który tworzy kopułę. Nasza dziewczynka wygląda w tym stroju jak mała księżniczka. Sukienka zapinana jest za pomocą malutkiego suwaka znajdującego się na wysokości pleców. Istnieje możliwość zakupu takiego modelu sukienki w wielu kolorach. Zarówno tych jednolitych jak i łączonych. Największym zainteresowaniem cieszą się białe lub śmietankowe sukienki z dodatkami w kolorze ecru. Wyglądają klasycznie: pięknie i elegancko. Podbijają serca każdego z obserwatorów.

Niezależnie od tego jaką sukienkę do chrztu wybierzemy zawsze warto kierować się przede wszystkim wygodą oraz bezpieczeństwem naszej pociechy. Warto wybrać produkt, który nie tylko tworzy zniewalający efekt wizualny, ale również nie krępuje ruchów dziecka. Posiada łatwe zapięcie, które nie będzie gniotło oraz powodowało uczucia dyskomfortu. Sukienki występuje w wielu kolorach dzięki czemu każda z mam znajdzie produkt idealny dla siebie, który spełni wszystkie jej oczekiwania. Ceny produktów znacząco się między sobą różnią. Zależą od wielu czynników, między innymi rozmiaru oraz marki jaką wybierzemy.