Fachowa obróbka materiałów przy pomocy lasera

Fachowa obróbka materiałów przy pomocy lasera

Od jakiegoś czasu na rynku usługowym mamy do dyspozycji cięcie laserowe. Obrabianie różnego rodzaju materiałów przy użyciu technologi laserowej stało się bardzo popularne, więc zupełnie naturalnym zjawiskiem jest to, że coraz więcej firm wprowadza do palety swoich usług technologię laserowo. Cięcie laserami wymaga specjalnego przeszkolenia z zakresu obsługi samego lasera oraz szkolenia z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy. Pracownik który odbył te dwa szkolenia, może przystąpić do wycinania laserowego.

Fachowiec do cięcia laserowego

fachowe cięcie sklejki laseremTechnologia laserowa należy do grupy bardzo nowoczesnych technologii, właśnie dlatego do obsługi urządzeń wykorzystujących laser do cięcie oddelegowany musi być odpowiednio przeszkolony pracownik. Każda nowa technologia służy człowiekowi, pod warunkiem, że korzysta się z niej w odpowiedni sposób. Tak samo jest z laserami do cięcia, które używane we właściwy sposób mogą zwiększyć efektywność całej firmy oraz pozwolić na wykonywanie różnego rodzaju cięć w bardzo precyzyjny sposób, co ma duży wpływ na cały proces produkcyjny. Fachowe cięcie sklejki laserem pozwala nam trzykrotnie zwiększyć szybkość pracy, bez żadnych strat jakościowych. Laser możemy stosować nie tylko do cięcia sklejki, ale też takich materiałów jak plexi, a nawet różnego rodzaju metali. Zasada działania lasera przy cięciu jakiegokolwiek materiału jest taka sama, więc pracownik, który został raz przeszkolony z zakresu obsługi, możemy wykonywać cięcia na każdym materiale. Cięcia laserowe są bardzo porządane, właśnie przez swoją dokładność. Cięcie laserem jest nawet dziesięciokrotnie dokładniejsze niż w przypadku, gdy do dyspozycji mamy tylko i wyłącznie szlifierki tarczowe. Dokładność laserów bierze się z tego, że są one w całości sterowane komputerowo, a po drugie cięcie samo w sobie ma szerokość maksymalnie jednej dziesiątej milimetra, co jest bardzo dobrym wynikiem w porównaniu z innymi urządzeniami tnącymi. Laserem możemy ciąć materiał o grubości od jednego, do nawet kilkudziesięciu milimetrów.

Koszt zakupu takiego urządzenia tnącego razem z oprogramowaniem oraz wyszkolenie do obsługi tego urządzenia pracownika to kwota w granicach pięćdziesięciu tysięcy złotych. Jest to dość duża kwota, jednak ta inwestycja należy do tej grupy inwestycji, które się napewno zwrócą. Na rynku jest tak duże zapotrzebowanie na tego rodzaju usługi, że bez żadnych obaw możemy inwestować w tę technologię. Zakupu takiego urządzenie możemy dokonać bez wychodzenia z domu, ponieważ wszystko możemy załatwić przez internet.