Garderoba z wbudowanym lustrem

Garderoba z wbudowanym lustrem

Mój przedpokój potrzebował generalnego remontu. Od samej podłogi, po nowe listwy, przemalowanie ścian, wymiana głównych drzwi i najważniejsze – nowe meble. Wszystko musiało zostać wymienione, bo remontowałam całe mieszkanie i nie mogłam sobie pozwolić na pominięcie czegoś, a zwłaszcza czegoś tak ważnego, jak przedpokój. To przecież pierwsze miejsce, które widzą goście i pierwsze, w którym odkładają swoje rzeczy, zaczynają czuć się dobrze. Dlatego  najbardziej skupiłam się na meblach dotyczących tego miejsca w domu. 

Elegancja i praktyczność – lustro i garderoba 

garderoby z lustrem do przedpokojuPotrzebowałam czegoś, co umożliwi przechowywanie odzieży wierzchniej mi, mojej rodzinie, ale i przyjaciołom czy znajomym, którzy wpadną do nas na kawę lub jakieś małe przyjęcie. Jednak to nie miało być tylko funkcjonalne i praktyczne – musiało być też ładne. Garderoba, która nie pasuje do całości kompozycji w mieszkaniu, niszczy zupełnie wystrój i pierwsze wrażenie. Jeszcze przed przystąpieniem do oglądania ofert, byłam pewna jednego, będę szukać tylko i wyłączenie jednego rodzaju garderoby – garderoby z lustrem do przedpokoju. Musiała mieć lustro – obejrzenie się po powrocie do domu, ocenienie przed wyjściem, czy dobrze się wygląda, ostatnie poprawki czy po prostu przejrzenie się w trakcie dnia – nie wyobrażam sobie przedpokoju bez lustra. Jednak samo w sobie jest dość niebezpieczne, gdy ma się dzieci. Chociaż stojące czy wiszące wyglądają naprawdę pięknie, są łatwym celem psot. Dlatego wersja garderoby już z lustrem była najbardziej kusząca i odpowiadająca moim standardom. Oczywiście, istotny był też rozmiar – koniecznie musiała być przestronna, z miejscem wewnątrz, w którym domownicy mogą powieści swoje płaszcze i kurtki, ale i z hakami na zewnątrz, gdzie można odwiesić najczęściej używaną odzież wierzchnią lub udostępnić to miejsce dla ubrań gości. Chciałam też, by w środku były osobne półki i szafki, by móc zorganizować przestrzeń na inne rzeczy i je od siebie separować – rękawiczki do rękawiczek, a szalik do szalików. Cenię sobie w meblach to, że pozwalają mi uporządkować mój świat. 

Elegancja, profesjonalizm, szyk i praktyczność – tego oczekiwałam od swojej garderoby z lustrem, którą umieściłam w przedpokoju. I właśnie to dostałam. Kluczowe w tym przypadku jest obejrzenie wielu ofert, ale i zapytanie o radę konsultanta – niezależnie, czy zadaje się pytanie online czy na żywo, prawdziwi pasjonaci swojej pracy odpowiedzą na wszystkie pytania. Mi osobiście bardzo pomogli, tak, żebym jednocześnie nie przepłaciła, a dostałam konkretnie to, czego potrzebowałam.