Gatunki hortensji do ogrodu

Gatunki hortensji do ogrodu

 

Wśród wielu różnych kwiatów, które swoje zastosowanie znajdują w naszym ogrodzie, do jednych z najlepiej rozpoznawalnych z całą pewnością zaliczyć możemy hortensje, które ze względu na swój piękny wygląd, stają się przedmiotem pożądania wielu ogrodników. Na polskim rynku znajdziemy całkiem sporo gatunków hortensji, które możemy zasadzić w naszym ogrodzie. Każda z nich będzie cechować się innymi wymaganiami w zakresie pielęgnacji.

Dekoracyjne hortensje ogrodowe

hortensje sklep internetowyHortensje, całkiem słusznie, uznawane są za jedne z bardziej dekoracyjnych kwiatów. Cechują się dość zróżnicowanym ubarwieniem, ale również strukturą, w związku z czym możemy wyróżnić różne gatunki hortensji, które możemy posadzić w naszym ogrodzie. Kiedy więc interesują nas hortensje sklep internetowy zaproponuje nam popularne hortensje ogrodowe, które przyjmują postać stosunkowo niewielkiego, ale bardzo gęstego krzewu, ale również i inne rośliny. Znajdziemy więc, np. hortensję bukietową. W jej przypadku mamy do czynienia ze zdecydowanie większym krzewem, niż w przypadku hortensji ogrodowej. Roślina ta charakteryzuje się bardzo dużą wytrzymałością w zakresie niskich temperatur, dzięki czemu jest ona długoletnia i może cieszyć nas pięknym wyglądem nie tylko przez pojedynczy sezon. Jeszcze innym typem hortensji, które mogą znaleźć swoje zastosowanie w naszym ogrodzie, jest hortensja pnąca. Jak sama nazwa wskazuje, w jej przypadku nie mamy do czynienia z krzewem, ale z pnączem, które musi mieć po czym się wspinać. Powinniśmy więc temu gatunkowi hortensji zapewnić odpowiednią konstrukcję, która będzie właściwie wspierać rozwój tej rośliny. Co ważne, niezależnie od tego, jaki typ hortensji będzie dla nas interesującym, zawsze mamy możliwość dokonania zakupu rośliny w różnych wariantach kolorystycznych. Czasami mamy możliwość modyfikowania tego koloru, przez zmianę odczynu kwaśności podłoża, w którym zasadzona zostaje dana roślina. Zasada ta doskonale sprawdza się w przypadku krzewów hortensji ogrodowych, gdzie kwaśne podłoże sprzyja osiąganiu przez hortensję błękitnego koloru kwiatów.

Sklep internetowy, jeśli chcemy kupić hortensję, daje nam prawdopodobnie możliwie jak najszerszy wybór roślin. Dzięki temu możemy wygodnie, siedząc w swoim domu, dokonać zakupu takich kwiatów, które w największym stopniu będą odpowiadać naszym potrzebom. Najczęściej internetowe sklepy ogrodnicze zamieszczają szczegółowe opisy roślin i ich potrzeb w zakresie miejsca zasadzenia, co również pomaga nam podjąć odpowiednią decyzję zakupową.