Gdzie w Katowicach znajdę agencję nieruchomości?

Gdzie w Katowicach znajdę agencję nieruchomości?

Niedawno dowiedziałam się, że odziedziczyłam po dziadkach duży dom na wsi. Byłam zdziwiona. Szybko załatwiłam wszystkie sprawy formalne związane ze spadkiem. Następnie zaczęłam zastanawiać się, co z robić z tą nieruchomością. Nie zamierzałam przeprowadzać się na wieś, dlatego jedyną słuszną opcją wydawała mi się sprzedaż domu i spieniężenie spadku. Postanowiłam tak zrobić, jednak zupełnie nie miałam pojęcia w jaki sposób skonstruować ogłoszenie sprzedażowe. Nie wiedziałam także, jakie formalności będę musiała wykonać, gdy znajdzie się kupiec na ten dom.

Potrzebowałam fachowej agencji nieruchomości

fachowa agencja nieruchomości w KatowicachDoszłam do wniosku, że najlepiej będzie zatrudnić jakiegoś fachowca, który pomoże mi się tym wszystkim zająć. Na szczęście szybko i sprawnie udało mi się znaleźć odpowiednie miejsce. Była to fachowa agencja nieruchomości w Katowicach. Specjalizowała się ona w sprzedaży mieszkań i domów znajdujących się na terenie Katowic i najbliższych okolic tego miasta. Posiadała ona niezwykle pozytywne opinie i rekomendacje poprzednich klientów. Wiele osób pisało, że pracują tam renomowani specjaliści, którzy pomagają klientom na każdym kroku finalizowania transakcji kupna – sprzedaży nieruchomości. W szerokiej kadrze ich specjalistów znajdują się zarówno agencji nieruchomości, którzy pomagają znaleźć klienta, jak i prawnicy oraz bankowcy, którzy pomagają załatwić wszelkie formalności związane z uiszczeniem podatków oraz wpłatą pieniędzy ze sprzedaży na konto w banku. Postanowiłam skorzystać z ich oferty. Szczególnie przekonał mnie do tego fakt, że wszelkie opłaty związane z pośrednictwem tego biura nieruchomości, uiszczałam dopiero po sprzedaży domu. Opłata była zależna od tego, jak szybko i za jaką kwotę sprzeda się posiadana przeze mnie nieruchomość. Dzięki temu miałam pewność, że wszystkim pracownikom będzie zależało na tym, abym uzyskała jak najlepszą kwotę ze sprzedaży. Szybko przekonałam się, że wybór tej agencji nieruchomości, to był prawdziwy strzał w dziesiątkę.

Agenci nieruchomości pomogli mi skonstruować odpowiednie ogłoszenie sprzedażowe, a następnie zajmowali się pokazywaniem domu osobom zainteresowanym zakupem. Byli w tym naprawdę świetni. Ja sama, nie wiedziałabym o czym rozmawiać z takimi osobami i jak przekonać ich do tego, że z pewnością nie pożałują kupna tego domu. Szybko znalazła się osoba, która zdecydowała się zakupić to mieszkanie. Wtedy mój pośrednik pomógł mi załatwić wszelkie formalności. Wytłumaczył mi wiele spraw, dzięki czemu miałam pewność, że działam w odpowiedni sposób i nie będę miała żadnych problemów w urzędach przy finalizowaniu transakcji.