Gra planszowa, która pomoże się zrelaksować

  • Post author:
  • Post category:Impreza

Jakiś czas temu moja córka stała się bardzo wyciszona. Jak gdyby z dnia na dzień z radosnej i pełnej życia nastolatki nagle przemieniła się w introwertycznego człowieka. Jak się okazało córka miała poważne problemy i nigdy bym wówczas nie przypuszczała, że gry planszowe pomogą jej je rozwiązać i się z nimi całkowicie uporać.

Jak gra planszowa pomogła mojej córce?

dobre gry planszowe w KrakowieOkres liceum jest bardzo stresującym momentem w życiu każdego z nas. W końcu zbliża się matura i każdy komu zależy stara się jak najlepiej do niej przyszykować, a to z kolei wiąże się z długimi godzinami nauki nie tylko w szkole, ale także w domu. Mojej córce bardzo zależało, aby dostać się na wymarzone studia dzięki którym mogłaby spełniać swoje marzenia, dlatego szybko zauważyłam, że długie godziny przy nauce negatywnie się odbiły na jej zdrowiu zarówno psychicznym, jak i fizycznym. Stres, niepewność siebie oraz mnóstwo wiedzy do przyswojenia sprawiły, że córka schudła i zamieniła się w cichą myszkę. Pewnego dnia zaproponowałam jej, aby nieco odpoczęła grając ze mną w naszą ulubioną grę planszową. Córka niechętnie się z początku zgodziła, ale już po kilkunastu minutach zauważyłam zmianę w postaci jej nastroju ponieważ zaczęła żartować i prawie cały czas była uśmiechnięta. Od tego momentu postanowiłyśmy robić sobie codziennie takie wieczorki, więc wybrałyśmy się na zakupy w celu znalezienia nowych gier. Dobre gry planszowe w Krakowie nie są czymś trudnym do znalezienia ponieważ istnieją tu ogromne sklepy wypełnione po brzegi najróżniejszymi grami. Co więcej obsługa w takich sklepach jest dobrze doinformowana w temacie ponieważ kiedy krążyłyśmy bezradnie pomiędzy regałami, nie wiedząc zupełnie co wybrać, sprzedawca przeprowadził z nami krótką rozmowę i doradził nam w kwestii wyboru opowiadając przy tym o najlepszych grach, jakie mają w sklepie i jednocześnie wykazując się ogromną wiedzą w ich temacie. Dzięki temu mogłyśmy dokonać właściwego wyboru i mieć stuprocentową pewność, że przy zakupionych grach będziemy się świetnie bawiły każdego wieczora. Nigdy wcześniej bym nie pomyślała, że taka rozrywka może tak bardzo zmienić nastawienie mojej córki do nauki i matury, ale tym bardziej się cieszę, że właśnie dzięki grom udało jej się poprawić swoje wyniki. 

Granie w gry planszowe miało rewelacyjne skutki dla mojej córki. Sama po pewnym czasie przyznała, że nie tylko czuje się bardziej zrelaksowana, ale i dzięki niektórym logicznym grom, łatwiej jej się myśli podczas nauki. Często gramy przed tym, jak córka zacznie się uczyć ponieważ traktuje gry jako rozgrzewkę, która bawi i ułatwia potem cały proces w skupieniu się na nauce.