Hak holowniczy niezbędny do używania przyczepki

Hak holowniczy niezbędny do używania przyczepki

Nowoczesne samochody osobowe i dostawcze, które kupujemy u dealerów samochodowych, można konfigurować na wiele różnych sposobów. Kupując nowe auto częste nie myślimy o tym, że kiedyś może w nim czegoś zabraknąć. Wybieramy piękne kolory, nowoczesne wykończenia i aluminiowe felgi, które wytrzymają dekady. Najczęściej nawet nie przechodzi nam przez myśl, żeby do konfiguracji naszego wymarzonego samochodu dołączyć również hak holowniczy. Dopiero po jakimś czasie okazuje się jak bardzo przydatny może to być element samochodu.

Każdy rodzaj przyczepki montuje się do haka

haki holownicze toruńI bardzo często sytuacja wygląda tak, że mamy nowy i bardzo elegancki samochód, którym jeździmy wszędzie tam gdzie mamy na to ochotę. Aż pewnego dnia pojawia się sposobność wybrania się na kemping. I co się wówczas okazuje? Okazuje się, że w naszym samochodzie nie ma możliwości podpięcia przyczepki kempingowej. A dlaczego nie ma takiej możliwości? Bo kupując samochód nie pomyśleliśmy o tym, żeby wybrać wersję wyposażoną w hak holowniczy. A bez tego nie podczepimy do samochodu żadnej przyczepki. Nawet takiej dwukołowej na jednej osi. Na szczęście można temu zaradzić. Jeśli samochód jest jeszcze na gwarancji to hak możemy zamontować w autoryzowanym serwisie. Jeśli auto ma już kilka lat i nie ma już gwarancji to możemy zrobić to na własna rękę. Z łatwością znajdziemy firmę oferującą haki holownicze Toruń, a na zrobienie haka potrzebne są dwa dni robocze. Warto wybrać firmę, która swoją pracę wykona profesjonalnie. Im nowocześniejszy samochód tym trudniej do niego podpiąć hak, ponieważ elektronika stanowi coraz większe wyzwanie. A podłączenie haka to nie jest tylko fizyczne umocowanie go z tyłu samochodu. Trzeba również podłączyć profesjonalnie całą elektronikę. Koszt montażu haka waha się od dwóch tysięcy do nawet pięciu – wszystko zależy od rodzaju samochodu, do którego chcemy taki hak zamontować. Po zamontowaniu należy pamiętać, że taka zmiana w samochodzie musi zostać udokumentowana w dowodzie rejestracyjnym. Najpierw trzeba jeszcze zrobić przegląd instalacji.

Przy kupowaniu samochodu najlepiej od razu pamiętać o tym, żeby zainstalować do niego hak holowniczy. Dzięki temu będziemy mogli w przyszłości wybrać się ze znajomymi na kemping. Jeśli nie mamy haka to w każdej chwili możemy zlecić jego założenie. Wystarczy udać się w tym celu do profesjonalnej firmy montującej haki. Jest to naprawdę przydatne wyposażenie samochodu, dlatego przy pierwszej okazji warto je zamontować. Zanim w praktyce okaże się, że pilnie haka w samochodzie potrzebujemy.