Hydroizolacja obiektów zewnętrznych

Hydroizolacja obiektów zewnętrznych

 

Wszelkiego rodzaju powierzchnie zewnętrzne powinny zostać wykończone w odpowiedni sposób, zapewniając nam przy tym wysoki standard wykończeniowy. Jednakże poza efektem wizualnym, bardzo ważna jest także trwałość oraz wytrzymałość wszelkiego rodzaju systemów, które podlegają codziennemu użytkowaniu. Na powierzchniach zewnętrznych, takich jak tarasy, balkony, czy też schody zewnętrzne, w dzisiejszych czasach bardzo modne jest stosowanie płytek ceramicznych.

Systemy hydroizolacji powierzchni zewnętrznych

izolacje balkonuPłytki ceramiczne gresowe są w odpowiedni sposób wyposażone w systemy odporności na różnego rodzaju czynniki niesprzyjające, takie jak opady deszczu czy też śniegu. Płytki są także odporne na zmienność temperatur wynikających ze zmiennych pór roku. Jednakże jeśli zdecydujemy się na ułożenie płytek ceramicznych na powierzchniach tarasowych, balkonowych, lub też na schodach zewnętrznych, przed dokonaniem montażu powinniśmy także odpowiednio przystosować nasze podłoże zewnętrzne do ułożenia takich płytek. Pomimo, iż płytki są wytrzymałe oraz odpowiednio znoszą każdy rodzaj oddziaływań atmosferycznych, podłoże, które nie jest przystosowane, może oddziaływać na jakość oraz funkcjonalność płytek. Inwestycja włożona w remont oraz wykończenie płytek ceramicznych na odpowiednim poziomie, jest to inwestycja, która powinna przetrwać co najmniej kilkanaście lat, dlatego też nie powinniśmy oszczędzać na systemach hydroizolacji, oraz odpowiednio przystosować powierzchnie zewnętrzne, przed zastosowaniem na powierzchniach płytek ceramicznych. Izolacje balkonu pozwalają na zabezpieczenie powierzchni surowych, przed dostawaniem się wody pod płytki ceramiczne, przez co podłoże nie ulegnie zniszczeniom, jak również nie stanowić będzie spadku funkcjonalności, po dokonanych już pracach remontowych. Dzięki zastosowaniu specjalnych systemów hydroizolacji na powierzchniach zarówno tarasowych jak również balkonowych, wszelkiego rodzaju niesprzyjające czynniki nie wpływać będą na jakość płytek ceramicznych.

Ważne jest dobranie płytek ceramicznych na powierzchnie zewnętrzne, wykonane na bazie gresu. Gres jest bowiem odporny na wszelkiego rodzaju czynniki niesprzyjające atmosferyczne, takie jak opady deszczu, oraz zmienne temperatury. Jednakże bardzo istotne jest także wykonanie specjalnych zabiegów zastosowania hydroizolacji pod powierzchnie, na których płytki te mają zostać ułożone. Zapewni to dłuższą trwałość oraz funkcjonalność płytek na powierzchniach takich jak tarasy, balkony, oraz schody zewnętrzne.