Idealna rama do lustra w Twoim domu

Idealna rama do lustra w Twoim domu

W rękach umiejętnego dekoratora wnętrz lustro, ze względu na swoje wyjątkowe właściwości, może być tajną bronią, która odmieni całkowicie wizerunek pomieszczenia. Zastanawiamy się często jaką ramę wybrać do naszego pomieszczenia? Na co zwrócić uwagę przed zakupem ramy do lustra?

Idealna rama ozdobna do lustra

ramy ozdobne do lustraRama jest dekoracyjnym wykończeniem lustra, które określa jego sty. Styl ten powinien być spójny z naszymi dotychczasowymi aranżacjami wnętrzarskimi, gdyż w przeciwnym razie rama do lustra do lustra na wymiar będzie wyglądać na niedopasowaną. Każda dekoracja nawet najmniejsza, powinna pasować kolorystycznie do pozostałych barw użytych we wnętrzu. Jeśli chcemy, aby ramy ozdobne do lustra były spójne z naszym wystrojem musimy mieć sporą wiedzę oraz trochę wyobraźni, aby wszystko pięknie dopasować. W sklepach możemy otrzymać wiele typów oraz stylów luster np. lustra posiadające efektowne złote ramy uzyskiwane z różnych stopów złota np. księżycowego, który charakteryzuje się chłodniejszą barwą, która jest zbliżona do chromu lub chłodnego srebra. Kolejnym rodzajem ram są efektowne czarne ramy dostępne w kilku wariantach wykończenia takich jak matowe, w połysku, odcieniu czernionego gessa wykończonego woskiem. Trzecim rodzajem ram do luster są stylowe białe ramy w odcieniach czystej bieli, kremowej  bądź też częściowo złocone z domieszką bieli. Białe ramy dostępne są też w różnych wariantach np. matowe, w połysku bądź też w kolorze naturalnej kredy wykończone woskiem. Obecnie możemy zaobserwować pewną ciekawą sytuację, która ma miejsce w aranżacji wnętrz , a mianowicie klasyka i nowoczesność idące ramię w ramię. Warto zwrócić uwagę na lustra, które dopełniają dekorację tych stylów i mają swoje trendy. Obok okrągłych luster wpisują się również lustra z bogato zdobioną ramą lub lekkim zdobieniem, które pomogą dodać elegancji prostszym projektom. Zanim dokonamy wyboru powinniśmy kierować się kolorem ściany, na której powiesimy wybrane przez siebie lustro.  Rama nie powinna zlewać się ani z otoczeniem, ani mieć również nadmierny kontrast. Najlepiej więc odnieść się do temperatury barw na ramie lustra: chłodnym odcieniom pasować będą ramy białe, srebrne, granatowe lub czarne. Natomiast zbyt prosta i lekka rama może gryźć się z klasycznie urządzonym pomieszczeniem. Dzięki możliwości indywidualnego dopasowania ram do potrzeb każdego klienta w wielu salonach, jadalniach, łazienkach czy sypialniach pojawia się mnóstwo pomysłów na bardzo praktyczne wykorzystanie tego gadżetu. Projektanci wciąż prześcigają się w coraz to bardziej nietypowych pomysłach. Nie tylko zmienia się sposób zdobienia ram, ale także ich kształt.

Jak widzimy nic nie stoi na przeszkodzie by z luster wycinać ciekawe geometryczne figury oprawione. W odpowiednio dobrane ramy, dyskretnie wkradają się w przestrzeń współczesnych salonów, stanowiąc jeden z ciekawszych elementów ich wykończenia. Wybierajmy lustra, które nie tylko będą się nam podobały, ale będą również piękną ozdobą w naszym domu czy mieszkaniu.