Innowacyjne wózki inwalidzkie typu skuter

Innowacyjne wózki inwalidzkie typu skuter

 

Dzisiaj niepełnosprawni mogą cieszyć się wieloma udogodnieniami. Ostatnio na ulicach coraz częściej widać niepełnosprawnych poruszających się skuterami inwalidzkimi. Nie jest to jeszcze tak powszechne zjawisko jak np.we Francji, czy w Niemczech, ale można śmiało powiedzieć, że idziemy z postępem techniki. Podejrzewam, że osoby niepełnosprawne będą coraz częściej korzystać z tego sprzętu, bo jest on w końcu refundowany. Wcześniej, trzeba było zapłacić za taki skuter minimum osiem tysięcy złotych, co jest dla większości kosmiczną kwotą.

Popularne wózki inwalidzkie z ładowarką

wózek inwalidzki typu skuter z ładowarkąKażda osoba niepełnosprawna ruchowo, może ubiegać się o datacje na wózek inwalidzki typu skuter. Należy tylko spełnić kilka określonych warunków. Trzeba udać się do funduszu zdrowia i wziąć zaświadczenie, a następnie złożyć tam stosowne dokumenty. Są to takie dokumenty jak ksero dowodu osobistego, ksero orzeczenia o niepełnosprawności i zaświadczenie o aktualnych dochodach. Jeśli chodzi o skutery inwalidzkie to najlepsze są te, które mają dodatkową ładowarkę na prąd. Takie skutery inwalidzkie kosztują około dziesięciu tysięcy złotych, ale mają wiele zalet. Mogą osiągać prędkość nawet do piętnastu kilometrów na godzinę i są bardzo lekkie, bo ważą jedynie czterdzieści pięć kilogramów. Ten wózek inwalidzki typu skuter z ładowarką można również swobodnie włożyć do bagażnika samochodu. Warto tez pomyśleć o kasku, aby czuć się naprawdę bezpiecznie. Podobno skutery inwalidzkie są najbezpieczniejszym środkiem transportu dla osób niepełnosprawnych na świecie. Jeżeli chory otrzyma decyzję przyznającą mu refundację to musi udać się z tym do sklepu medycznego i zamówić określony model skutera inwalidzkiego. Wybiera się go zazwyczaj z katalogu, chyba że  ktoś już wcześniej sobie upatrzył konkretny sprzęt. W sklepie też pracują rehabilitanci, którzy chętnie doradzą. Są modele skuterów inwalidzkich z koszykiem, bardzo popularne. Dzisiaj można już wjechać skuterem do środka galerii handlowej i nikt nas nie wygoni, jak to było jeszcze rok temu, zanim przepisy się zmieniły.

To bardzo pocieszające, że osoby niepełnosprawne mogą coraz wygodniej żyć. Tak naprawdę, skutery inwalidzkie są tez doskonałym rozwiązaniem dla seniorów, którzy mają problemy z poruszaniem się. Osoby starsze też praną żyć aktywnie, niezależnie od wieku. Nawet osoby cierpiące na otyłość korzystają z dobrodziejstwa techniki i też jeżdżą skuterkami na zakupy, czy gdziekolwiek chcą. W przypadku osób otyłych, skutery inwalidzkie nie są refundowane.