Interaktywne zabawki dla dzieci

Interaktywne zabawki dla dzieci

Wiodąca na rynku z zabawkami firma COBI ma w ofercie zabawki Little Live Pets. Są one szczególnie lubiane przez dzieci, które zabawę klockami czy puzzlami maja już za sobą i od zabawek oczekują czegoś więcej. Szczekające pieski, miauczące koty czy świecące jednorożce są marzeniem wielu starszych dzieci. Im więcej funkcji ma zabawka, tym wydaje się być bardziej atrakcyjna. 

Zabawka interaktywna a rozwój dziecka

little live pets kotWielu rodziców ma obawy przed podaniem dziecku pierwszej zabawki interaktywnej. Uważają oni, że im mniej świecąca czy gadająca zabawka tym lepiej dla prawidłowego rozwoju dziecka. Do tego cena takich zabawek również nie przyciąga i zachęca rodziców do kupna. Inni rodzice nie widzą negatywnych skutków takich interaktywnych zwierzątek i innych zabawek. Wszystko z czego korzysta się z umiarem jest dla ludzi. Piesek chodzący nie spowoduje zahamowania rozwoju naszego dziecka, a little live pets kot nie zahamuje mowy, jeśli są to zabawki, z których korzystają sporadycznie, a nie przez cały dzień. Niektórzy rodzice kupuja takie interaktywne zabawki np. przed zakupem prawdziwego pieska. Ma to na celu przygotowanie dziecka do pewnego rodzaju obowiązków. Zabawki serii little live pets mają także akcesoria dla zwierząt. Dla ptaszka możemy dokupić klatkę, dla myszki kołowrotek i wiele innych. Zabawki COBI są zrobione z najwyższej jakości materiałów z atestami. Są przytulne i miękkie. Mają bardzo wiele funkcji co sprawia, że są bardzo podobne do prawdziwych zwierząt. Z tej serii na rynku są już pieski, koty, sowy, jeże, ptaszki, myszy, biedronki, kaczątka i kurczaczki. Kot z tej serii w zestawie posiada miskę, certyfikat adopcji oraz instrukcję obsługi. W niej zapisane są wszystkie najważniejsze parametry oraz funkcje zabawki. Kot miauczeniem reaguje na głaskanie, otwiera i zamyka oczy. Je z miseczki i kręci ogonem. Prześliczny futrzak w kolorze białym skradnie serce niejednej małej dziewczynce. Cena kotka wynosi prawie 300 zł, ale znajdziemy także zwierzątka dużo tańsze.

Dla naszych dzieci najważniejszy jest czas, który poświęcamy na zabawę z nimi. Nawet najbardziej aktywne zwierzątka nie zastąpią im rozmów, przytulania, gotowania i innych czynności, które mogą wykonywać ze swoimi rodzicami. Oczywiście spełnianie marzeń swoich maluchów oraz zakup takich zabawek nie jest niczym złym. Jeśli tylko zachowamy proporcję między zabawą kreatywną, czytaniem i inną formą spędzania wolnego czasu. Zabawka powinna byc dobierana odpowiednio do wieku jak i zainteresowań dziecka.