Jak działa koncentrator tlenu?

Jak działa koncentrator tlenu?

Dzięki wielkim postępom w dziedzinie medycyny, koncentratory tlenu są dziś kompaktowe, małe, ciche i lekkie. Zmiejszone gabaryty nadal zapewniają najwyższą jakość i wysoką wydajność. Starsze koncentratory tlenu są cięższe i wymagają wiekszej zręczności, co wymaga od pacjentów większego zaangazowania w obsługę urzadzenia do tlenoterapii podczas podróży lub poza domem. Obecnie na rynku jest duży wybór domowych koncentratorów stacjonarnych i przenośnych tlenu, które można łatwo zabrać w dowolne miejsce.

Jakie są zastosowania koncentratora tlenu?

przenośne koncentratory tlenu używaneKoncentrator tlenu to rodzaj urządzenia medycznego służącego do dostarczania tlenu osobom z trudnościami w oddychaniu. Osoby, których stężenie tlenu we krwi jest niższe niż normalnie, często wymagają koncentratora, aby zastąpić tlen. Generalnie nie można kupić koncentratora tlenu bez recepty. Lekarz może przepisać zabiegi po przeprowadzeniu dokładnej oceny medycznej. Medycy zazwyczaj pokazują pacjentom, jak efektywnie korzystać z koncentratorów podczas podróży i w domu. Koncentratory tlenu filtrują otaczające powietrze, sprężając je do wymaganej gęstości, a następnie dostarczając oczyszczony tlen klasy medycznej do systemu dostarczania pulsacyjnego lub systemu ciągłego strumienia do pacjenta. Jest również wyposażony w specjalne filtry i łoża sitowe, które pomagają usuwać azot z powietrza, zapewniając pacjentowi dostarczanie całkowicie oczyszczonego tlenu. Wszystkie przenośne koncentratory tlenu używane są również wyposażone w elektroniczny interfejs użytkownika, dzięki czemu można dostosować poziomy stężenia tlenu i ustawienia dostarczania. Po nastrojeniu pacjent wdycha tlen przez kaniulę nosową lub specjalną maskę. Zwykle mierą wydajności koncentratora tlenu są litry na minutę. Lekarz rodzinny określa, jaki poziom tlenu jest odpowiedni oraz ja ustalić różnice dawki w spoczynku, podczas snu i podczas ćwiczeń. Istnieje wiele powodów, dla których warto używać koncentratora tlenu. Lekarze mogą zalecić pacjentom terapię tlenową w różnych schorzeniach. Zazwyczaj płuca pochłaniają tlen z powietrza, przenosząc go do krwiobiegu.

Istnieje wiele powodów, dla których warto używać koncentratora tlenu, a lekarze mogą zalecić pacjentom terapię tlenową w różnych schorzeniach. Zazwyczaj płuca pochłaniają tlen z powietrza, przenosząc go do krwiobiegu. Jeśli ostatnio wykonano badanie krwi lub pulsoksymetrię w celu oceny poziomu nasycenia tlenem i stwierdzono, że niski poziom tlenu we krwi, lekarz może zalecić krótkoterminową lub długoterminową terapię tlenową. Ostre stany zwykle wymagają krótkotrwałej tlenoterapii. Te warunki zwykle trwają przez krótki czas. Mogą mieć nagłe początki objawów w porównaniu z chorobami przewlekłymi, w których wszystko dzieje się stopniowo. Jednak niektóre schorzenia układu oddechowego lub przewlekłe wymagają długotrwałej suplementacji tlenem.