Jak i kiedy wystawiać swojego psa?

Jak i kiedy wystawiać swojego psa?

Wiele osób postanawia spróbować swoich sił na ringu. Psie wystawy dają przepustkę do zyskania uprawnień hodowlanych. Oceny pozytywne podnoszą status hodowców i zachęcają zainteresowanych do wybrania szczeniąt właśnie z ich miotu. Wielu właścicieli labradorów ze względu na ich wrodzony temperament i szybkość przyswajania nowych rzeczy pragnie wystawić swojego podopiecznego. Jednak jak przygotować się do pierwszej wystawy?

Labrador przed pierwszą wystawą 

labrador retriever szczeniakiPo pierwsze należy trenować swojego labradora od samego początku. Powinien znać podstawowe komendy aby podczas zawodów wykazywał się pewnym posłuszeństwem. Aby nasz podopieczny był przyzwyczajony do tego typu miejsc warto zabierać go już od wczesnego wieku ze sobą na przykładowe wystawy. Tam labrador retriever szczeniaki przyzwyczai się do hałasu oraz dynamicznego otoczenia. Dzięki temu w późniejszym czasie nie będzie stwarzał żadnych problemów podczas przyjazdu na plac wystawowy. Kolejnym elementem jest fakt aby się nie spieszyć. Chodzi tutaj o wcześniejsze przygotowanie do wyjazdu aby wszystko w tym dniu wykonywać bez stresu. Powinniśmy przygotować ewentualny środek transportu i zapakować z rozwagą rzeczy naszego labradora, którego chcemy wystawiać. Jeżeli wszystko zaplanujemy wcześniej to dzień wyjazdu będzie spokojniejszy. Kolejna wskazówka będzie dotyczyła wyglądu. Jeżeli chodzi o labradora to jego pielęgnacja przed wystawą powinna być prosta. Warto wykąpać pupila i zastosować ewentualną odżywkę na sierść. Rutynowe zabiegi to czyszczenie uszu, podcinanie pazurków oraz czesanie. Jeżeli chodzi o nasz wygląd to należy się ubrać schludnie. Często hodowcy podczas wystawy zakładają prostą marynarkę w stonowanych barwach aby wyglądać adekwatnie do sytuacji. Warto nie przesadzać z perfumami, ponieważ węch psów jest bardzo wrażliwy. Dodatkowymi aspektami na które musimy zwrócić uwagę to czas jaki spędzimy na zawodach. Warto zapewnić naszemu labradorowi miskę z zimną wodą oraz pokarm. Na dodatek nie które osoby zabierają ze sobą namioty, które zapewniają cień podczas czekania na swoją kolej. Zwłaszcza kiedy zamierzamy wystawiać więcej zwierząt to inne powinny mieć zapewnione warunki aby mogły swobodnie leżeć.

Jest to dobry gadżet który podczas wystaw z pewnością się przyda. Warto wiedzieć, że labradora możemy wystawiać już od szczenięcego wieku. Wtedy zmierzy się z innymi psami w swojej kategorii wiekowej. Jest to świetny pomysł na wprowadzenie pupila w świat psich wystaw jeżeli zamierzamy prowadzić profesjonalną hodowlę psów lub spędzać czas w ten sposób.