Jak kreatywnie spędzić czas

Jak kreatywnie spędzić czas

Zabawa to zapewne najważniejszy element dziecięcego świata, chociaż bawić lubią się również dorośli. Chociaż w dobie komputerów ciężko zainteresować dzieci czymś innym niż tylko kolorowe  aplikacje i gry komputerowe, to nie dajmy za wygraną. Jest to do osiągnięcia. Wystarczą nam kreatywne pomysły i czas. Czym mogę pobawić się z dzieckiem?

Kolorowa bibuła i wiele możliwości

bibułkiNasze dzieci wymagają od nas czasu i uwagi, dlatego musimy specjalnie zajmować je czymś kreatywnym, żeby nie spędzały całych dni przed komputerem lub wpatrzone jedynie w ekrany swoich telefonów i tabletów. Dzieci lubią kolory, dlatego w jednym i niedrogim elementem naszej zabawy może być bibułka. Kolorowa bibuła nie tylko przykuje uwagę dziecka, ale również w kreatywny sposób można z niej skorzystać. Możemy chociażby porobić drobne upominki dla najbliższych i pakować je w bibułę. Bibułki czasami mogą się okazać lepszym materiałem do pakowania niż papier prezentowy. Inną propozycją może być malowanie bibułą. Potrzebujemy tylko kartki, wody, pędzelka i ochronnych rękawiczek i ewentualnie jakiś fartuszek, ponieważ bibuła silnie farbuje. Bibułą można również farbować włosy. Kolor zmywa się po pierwszym myciu. Wystarczy włosy zawinąć w bibułę i np. folie aluminiową. Innym pomysłem jest wykonanie wspólnie z dziećmi różnych rzeczy z bibuły takich jak np. kwiaty. Zajdziemy dużo przepisów na Internecie, dlatego możemy poszukać inspiracji na kwieciste pomysły a na pewno coś znajdziemy. Razem z dzieckiem możemy wykonywać różne plastyczne prace takie jak papierowe witraże do których wykorzystamy bibułkę. Wystarczy, że narysujemy na kartce ramkę naszego witrażyka, i dziecko będzie przyklejało elementy w ramce według swojego upodobania a do tego nie zależnie do kształtu otworów w naszej ramce będzie przyklejało bibułę. Dziecko będzie zajęte i kreatywnie spędzi czas. Zastosowań bibuły jest tak wiele, że nie w sposób wszystkiego wymienić ale nic nas nie blokuje to brak pomysłów. Bibułki możemy wykorzystać również do przefarbowania starych i nudnych elementów w naszym otoczeniu. Mogą być to stare drewniane wieszaki. Wystarczy, że owiniemy je w bibułkę i pędzelkiem rozprowadzimy na nie wodę. Możemy owinąć je jedną bibułką, ale możemy się bawić kolorami i robić tęczowe wieszaczki.

Bibuła stanowi dobry materiał na wiele godzin zabawy z dziećmi. Można ją wykorzystać na wiele sposobów. Z bibułkami możemy zrealizować każdy nasz kreatywny pomysł i dodatkowo zaangażować do zajęć dzieci, które będą miały zapewne wiele frajdy. Bibuła jest mała a tak cieszy.