Jak samodzielnie przygotować kreatywną sesję dziecięcą?

Jak samodzielnie przygotować kreatywną sesję dziecięcą?

Kreatywne i nietuzinkowe zdjęcia naszych małych pociech to wspaniała pamiątka. Każdy z nas na pewno marzy o profesjonalnej sesji zdjęciowej w prawdziwym fotograficznym studio. Niestety w dobie pandemii zorganizowanie wymarzonej sesji rodzinnej może okazać się nie lada wyzwaniem, dlatego dziś podpowiadam, jak w prosty sposób zorganizować ją samodzielnie w domowym zaciszu.

Profesjonalna sesja zdjęciowa w domowym zaciszu

pamiątkowa fotografia dziecięca - włocławekWielu z nas uważa, że gwarancją sukcesu fotografii jest profesjonalny sprzęt, a do stworzenia niezapomnianej pamiątki będziemy potrzebować 5 lamp, dodatkowego flesza i innych akcesoriów to już na wstępie powiem, że wcale nie potrzebujemy do tego horrendalnie drogiego aparatu. A jeżeli interesuje nas usługa profesjonalisty- dobrym pomysłem będzie pamiątkowa fotografia dziecięca – Włocławek to miasto, w którym możemy skorzystać z usług wielu doświadczonych fotografów.  Aby wykonać ciekawe zdjęcia będziemy potrzebować przede wszystkim dobrego światła. To, że nie dysponujemy lampą niczym ze studia foto nie wyklucza naszych możliwości na skomponowanie ciekawych ujęć. Do sesji możemy wykorzystać światło zastane (to najlepsze zagwarantujemy sobie w godzinach popołudniowych) lub wspomóc się nawet zwykłą lampką biurkową. Aby uzyskać łagodniejsze światło, na lampę możemy nałożyć biały lub przezroczysty materiał. Ciekawe, klimatyczne ujęcia możemy stworzyć także przy pomocy lampek LED. Po wybraniu odpowiedniego źródła światła czas na odpowiedni sprzęt fotograficzny. Jeżeli dysponujemy dobrym aparatem- wystarczy dobrać odpowiednie parametry ekspozycji. Jeśli nie- możemy być pewni, że nawet nasz telefon komórkowy świetnie poradzi sobie z wykonaniem tego typu zdjęć. Wielu osobom wydaje się, że aparaty w naszych smartfonach nie mają szans, aby równać się z profesjonalną lustrzanką. Może nie mamy w tym przypadku szansy na wymianę obiektywu, ale dobre ustawienie światła zagwarantuje nam naprawdę świetne efekty. Jedynym  minusem  telefonów może być czasem szeroki kąt obiektywu.

W urządzeniach mobilnych zazwyczaj stosuje się ogniskowe o długościach 18mm lub więcej, aby były bardziej „uniwersalne”. Jednak naprzeciw potrzebom użytkowników, niektóre z nich posiadają także możliwość wykonywania zdjęć w trybie portretowym, co pozwala nieco zniwelować przerysowania i zachować bardziej naturalne proporcje. Wybierając takie ustawienia w swoim smartfonie, możemy szybko i łatwo wykonać na prawdę profesjonalne zdjęcia, a rezultaty będą zbliżone do tych, które uzyskalibyśmy wykonując ujęcia aparatem.