Jak tanio wypożyczyć auto z Gdańskiego lotniska?

Jak tanio wypożyczyć auto z Gdańskiego lotniska?

Każde miasto ma swoje centra transportowe i węzły komunikacyjne. Często takie punkty na mapie stanowią zarówno punkt początkowy, jak i końcowy danej podróży. Wokół takich miejsc funkcjonują wypożyczalnie aut, tak jak ma to miejsce wokół lotnisk. Coraz częściej można tam znaleźć ofertę wypożyczania bez kaucji. Czy jest to równoznaczne z tańszym wypożyczaniem?

Wypożyczalnie bez kaucji a tani wynajem

wypożyczalnia aut gdańsk lotnisko bez kaucjiWypożyczenie samochodu to wygodny pomysł na transport. Dzięki temu rozwiązaniu można przemieszczać się w dowolne miejsce, bez stosowania się do rozkładów jazdy komunikacji miejskiej. Wystarczy wsiąść za kółko, by pojechać gdziekolwiek. To wygodne rozwiązanie wymaga jednie odpowiedniej, wcześniejszej rezerwacji usługi za pomocą strony firmy, oferującej właśnie wypożyczanie aut. Coraz więcej firm, zlokalizowanych blisko Gdańskiego lotniska, oferuje wynajem bezkaucyjny. Dawniej każdy klient był obarczany finansowo, poprzez wpłacanie kaucji, która była zwracana po zdaniu auta w stanie identycznym, jak przy odbiorze. Wiele osób zastanawia się jednak, czy wypożyczanie auta bez kaucji, jest opcją droższą niż wypożyczanie auta z kaucją. Taka usługa jednak, i w tym i w tym przypadku, generuje takie same koszty. Zresztą, koszt obydwu usług można łatwo porównać. Wystarczy poszukać ogłoszeń pod hasłem „wypożyczalnia aut Gdańsk lotnisko bez kaucji” oraz to samo hasło z kaucją, by się przekonać. Najlepiej jest sprawdzić koszty, poprzez zamówienie tego samego modelu auta, na taki sam termin. W ten sposób można w łatwy sposób wykalkulować sobie cenę i je porównać. Warto pamiętać także o tym, że wypożyczanie z kaucją często obarcza klienta kosztami ewentualnych napraw, nawet takich które zostały skrzętnie ukryte przez firmę wypożyczającą. Nie wszystkie naprawy wynikają z usterek, powstałych z winy kierowcy, czyli klienta. A jednak musi za nie odpowiedzieć finansowo. Przy najmie bezkaucyjnym klient również musi pokryć koszty napraw awarii, powstałych z jego winy. Jednakże są to awarie, co do których jest pewność, że się przyczynił. Warto wybierać do celu wypożyczenia auta firmy, które jasno i precyzyjnie określają zasady najmu i takie które nie stosują żadnych kruczków i zapisów ukrytych w treści umowy.

Skorzystanie z wypożyczalni zlokalizowanych przy lotniskach, oferujących wynajem bez kaucji, to wygodna forma najmu. Pociąga ona za sobą mniejsze lub takie same koszty, jak wynajem w oparciu o kaucję. Z tą różnicą jednak, że nie generuje on kosztów ewentualnych, w postaci nieodzyskanej kaucji.