Jak wybrać hotel konferencyjny na szkolenie

Jak wybrać hotel konferencyjny na szkolenie

Szkolenia stały się od pewnego czasu osobną i nieźle dochodową branżą. Możemy szkolić się w przeróżnych dziedzinach zarówno zawodowych, jak i osobistych. Możemy poduczyć się z zakresu psychologii, marketingu czy dietetyki! Niezmiennie jednak słowo „szkolenie” kojarzy nam się z pracą. To właśnie w firmach i instytucjach najczęściej poddawani jesteśmy różnego rodzaju warsztatom i projektom szkoleniowym. Różnie bywa z ich stopniem przydatności, ale czasem bywają obowiązkiem. Szkolenie może jednak być także formą integracji czy nawet firmowego wypoczynku.

Czego wymagamy od hoteli konferencyjnych na szkolenia

hotele konferencyjne na szkoleniaSzkolenia nie zawsze odbywają się w miejscu naszej pracy. Nieraz ze względu na liczbę osób podnajmuje się ku temu sale konferencyjne. Co bogatsi pracodawcy robią z tego typu instruktaży także formę wyjazdową i zapraszają swoich pracowników do hoteli kilkadziesiąt kilometrów od miejsca pracy, organizując transport. Dlatego hotele konferencyjne na szkolenia cieszą się niemałym powodzeniem. Zależne jest to jednak od ich szkolenia zapleczowego. Najistotniejszą sprawą jest sala konferencyjna, która pomieści odpowiednią ilość osób. Najdogodniej, gdy do dyspozycji są dwie. Nieraz prowadzone są dwa różne szkolenia, na przykład dla odmiennych działów firmy. Sala powinna być w pełni komfortowa, z możliwością dostawienia lub odstawienia stołów, klimatyzacją, rzutnikiem i tablicą do pisania. Ponadto szkolenia zawsze łączą się z lunchami. Hotel musi więc mieć możliwość przyjęcia kilkudziesięciu gości na posiłek. Często dla gości warsztatowych wydzielona jest osobna sala restauracji niż dla pozostałych gości hotelu. Trzecią istotną funkcją tego typu hotelu musi być miejsce na integrację. Może przybierać ona różne rodzaje. Czasem jest to potańcówka – wtedy konieczny jest sprzęt audio. Często wybierane są ogniska – hotel powinien więc zapewnić miejsce z zadaszeniem na tego typu wydarzenie. Ale mogą to być także zajęcia taneczne, wspólna wycieczka rowerowa czy warsztaty kulinarne! Tutaj liczy się kreatywność managerów hoteli. Forma integracji jest czasem tym, co przyciąga firmę na szkolenie właśnie w to, a nie inne miejsce.

Konferencje są dla hoteli świetnym sposobem zarobku. To duża grupa gości, która wynajmuje salę, zamawia posiłki i często także noclegi. Ważne więc, aby oferta szkoleniowa była bogata i dopasowywana indywidualnie pod klienta. Organizacja szkoleń nie wymaga od hoteli widocznych dużych nakładów finansowych, więc jest doskonałą formą biznesu. Hotel o dobrej opinii będzie miał więc klientów biznesowych przez cały rok.