Jak zarabiać na aplikacjach mobilnych?

Jak zarabiać na aplikacjach mobilnych?

Nowe technologie to zazwyczaj nowe możliwości. Możliwości na zarabianie dużych pieniędzy, o ile tylko potrafimy wykorzystać szanse, jakie się pojawiają. Myśląc o zarabianiu pieniędzy na nowych technologiach od razu powinno wziąć się pod uwagę aplikacje mobilne. Jeśli otworzymy dowolny sklep z aplikacjami to zobaczymy, że są ich tam setki tysięcy, jeśli nie miliony. Każda aplikacja ma jakąś liczbę użytkowników, więc oznacza to, że znajduje się na nią popyt. Można zatem wymyślić dowolną aplikację i spróbować na niej zarabiać.

Najpierw pomysł a potem wykonanie aplikacji

wykonywanie aplikacji na urządzenie mobilnePomysł na nowoczesną i funkcjonalną aplikację może mieć każdy. Nie trzeba znać się na programowaniu, informatyce czy grafice, żeby wymyślić samemu ciekawą aplikację. Jeśli chcemy zarabiać na aplikacjach to musimy mieć taki pomysł, który na siebie zarobi. Aplikacje zarabiają dla swoich właścicieli na dwa sposoby. Możemy stworzyć aplikację płatną przy pobraniu albo taką, w której płaci się dopiero za użytkowanie czy konkretne funkcje. Najczęściej ściągane są aplikacje darmowe, które zawierają mikropłatności za dodatkowe funkcje. Wtedy każdy może aplikację przetestować i sprawdzić. Musimy więc zastanowić się nad modelem biznesowym naszej aplikacji. Najważniejszy jest jednak pomysł i koncepcja co do jej funkcji. Kiedy już wszystko zaplanujemy musimy znaleźć firmę informatyczną bądź programistę, który oferuje wykonywanie aplikacji na urządzenie mobilne. Jeśli sami się na tym nie znamy to musimy być przygotowani na inwestycję rzędu od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Tyle kosztuje napisanie aplikacji i to raczej w prostszej wersji. Jeśli marzy nam się własna gra w formie aplikacji mobilnej to inwestycja może wynieść jeszcze więcej. A do tego trzeba sobie doliczyć jeszcze koszty aktualizacji i nanoszenia zgłaszanych przez użytkowników poprawek. Jeśli mamy jakiś pomysł na aplikację to zawsze możemy poprosić programistę o wycenę napisania takiej aplikacji. I wtedy możemy stwierdzić, czy nasza koncepcja ma szansę na taką liczbę użytkowników, żeby mogła się zwrócić i na siebie zarobić.

Zarabiać na aplikacjach mobilnych można wówczas, kiedy samemu potrafi się je tworzyć. Jeśli trzeba to zlecić firmie informatycznej bądź programiście to trzeba być przygotowanym na sporą inwestycję. Jeśli wymyślimy coś genialnego, co każdy będzie chciał mieć na swoim telefonie, to nie musimy się martwić o rentowność inwestycji. Wobec tego trzeba mieć taki pomysł, żeby samemu czuć, że będzie to strzał w dziesiątkę. Taki biznes należy dobrze przemyśleć, ale naprawdę dobry pomysł może okazać się prawdziwą żyłą złota.