Jak zasilać wózek inwalidzki?

Jak zasilać wózek inwalidzki?

  • Post author:
  • Post category:Sprzęt

 

Większość pojazdów, które wykorzystujemy na co dzień potrzebuje energii eklektycznej do sprawnego działania. Jest ona potrzebna do zasilania oświetlenia, ale także jest konieczna, aby dany pojazd mógł w ogóle odpalić. Bardzo ważne jest aby typ akumulatora był dostoswany do specyfiki danego pojazdu.

Jaki akumulator do wózka inwalidzkiego wybrać?

wydajne akumulatory do wózków inwalidzkichChyba wszyscy zdajemy sobie sprawe  tego, jak ważną role odgrywają akumulatory w różnego typu pojazdach. W niektórych służą one wyłącznie do zasilania oświetlenia, w innych, jak wózki inwalidzkie, są one podstawowym źródłem zasilania. W tym drugim przypadku szczególnie ważne jest, aby wybrać wydajne akumulatory do wózków inwalidzkich. Jest to bardzo ważne, gdyż ze względu na specyfikę pracy i wykorzystywania wózków inwalidzkich, zastosowane w nich akumulatory powinny być odporne na głębokie rozładowywanie. W tym przypadku najlepszym wyborem będą oczywiście akumulatory żelowe, które na skutek częstego i całkowitego rozładowywania nie stracą swojej pojemności. Dodatkowo, poruszanie się elektrycznym wózkiem inwalidzkim jest związane z dużymi wstrząsami, które w przypadku akumulatorów elektrolitowych mogłyby spowodować ich rozładowanie. Dlatego też, aby uchronić się przed tego typu sytuacjami, jedynym wyborem jest wybranie żelowych akumulatorów do wózków inwalidzkich. Dodatkowo, akumulatory żelowe maja tę właściwość, że nie rozładowują się w trakcie dłuższego okresu nieużywania – również to jest bardzo ważna cecha biorąc pod uwagę, jak zazwyczaj użytkowane są wózki inwalidzkie. Dodatkowo warto wspomnieć o tym, że ten typ akumulatora jest także odporny na inne czynniki takie jak nagła zmiana pozycji, wynikająca na przykład z przewrócenia się wózka inwalidzkiego, co w przypadku akumulatorów elektrolitowych spowodowałoby wylanie się elektrolitu. W obecnych czasach większość osób, które korzystają z wózków inwalidzkich wybiera własne akumulatory żelowe ze względu na ich wysoką trwałość coraz odporność na różnego typu niekorzystne czynniki. Akumulatory te są dostępne w różnych wersjach, różniących się głównie rozmiarami, jak również napięciem nominalnym czy też pojemnością. Dzięki temu można dobrać rodzaj takiego akumulatora do posiadanego przez nas modelu wózka inwalidzkiego.

Wiele różnych pojazdów i maszyn służących do poruszania się wykorzystuje elektryczność. Może ona być głównym źródłem zasilania, lub też medium zasilającym oświetlenie czy też elementy danego pojazdu. Ważne aby typ akumulatora był dostoswany do typu używanego przez nas wózka inwalidzkiego, wózka golfowego czy też skutera.