Jak zorganizować niezapomniany rejs jachtem?

Jak zorganizować niezapomniany rejs jachtem?

Podróż jachtem sama w sobie jest niesamowitą atrakcją, szczególnie dla osób, które nigdy wcześniej nie próbowały czegoś takiego. Jest to przyjemność nieporównywalna z wypłynięciem wycieczkowcem, przede wszystkim z tego powodu, że podróżując rodzinnie, cały jacht zarezerwowany jest wyłącznie dla wybranych osób. To daje gwarancję spokoju i mile spędzonego czasu w gronie najbliższych, podziwiając przepiękne walory krajobrazowe.

Atrakcje do zobaczenia na Adriatyku

niezapomniany rejs po adriatyku - chorwacjaMalownicze wysepki uformowane na Morzu Adriatyckim przyciągają uwagę. Osoby decydujące się na rejs jachtem w okolicach Chorwacji, koniecznie muszą przyjrzeć się kilku atrakcjom. Jest to między innymi Split – historyczne miasto, którego infrastruktura pochodzi jeszcze z okresu panowania Imperium Rzymskiego. Zabytki zachowane są w bardzo dobrym stanie. Pływając po Adriatyku, powinno się również zwrócić uwagę na Wyspę Hvar, czyli jedno z piękniejszych, otoczonych dziką przyrodą miejsc, które genialnie wygląda nawet z poziomu jachtu. Kolejną atrakcją jest pełna ciasnych alejek i historycznych zabudowań wyspa, będąca jednocześnie miejscem narodzin Marco Polo. Mowa tu o Korćula, czyli wyspie zachwycającej architekturą na każdym kroku. Osoby szukające spokoju i wytchnienia, powinny wybrać się nad Lastovo. To miasteczko, które sprzyja odpoczynkowi, a wokół niego leży kilka mniejszych wysepek – całość prezentuje się satysfakcjonująco. Dla miłośników rejsów, którzy nie mogą doczekać się kąpieli w Adriatyku, polecana jest Wyspa Vis z piaszczystymi plażami i pełną uroku przyrodą. Dech w piersiach zapiera niedaleko ułożona od Wyspy Vis mniejsza wysepka zwana Bisevo. Stała się popularna ze względu na Błękitną Grotę, czyli jaskinię o pięknym, błękitnym kolorze. Osoby kochające zabytki powinny udać się również do miasta Trogir, w którym z pewnością ich nie zabraknie. Wszystkie te atrakcje gwarantują niezapomniany rejs po Adriatyku – Chorwacja jest urokliwym miejscem, w którym z pewnością nie będzie brakowało przygód dla żadnego zwiedzającego.

Warto znać miejsca, do których udać się, dryfując po Morzu Adriatyckim. Niemniej jednak, z reguły w podróży towarzyszy doświadczony, zaznajomiony z okolicznymi atrakcjami przewodnik, który chętnie przeprowadzi zainteresowanych przez te niezwykłe miejsca. Aby udać się na wycieczkę jachtem po Chorwacji w dość niskiej cenie, zaleca się skorzystanie ze stron internetowych, które umożliwiają dopasowanie wycieczki pod konkretnych zwiedzających – można tym samym wybrać wielkość jachtu oraz zarezerwować go na wybrany termin.