Jaki panel prysznicowy wybrać?

Jaki panel prysznicowy wybrać?

Panel prysznicowy pełni funkcję dodatkowego wyposażenia kabiny prysznicowej. Może być zamontowany zamiast tradycyjnej słuchawki prysznicowej lub z nią zintegrowany. Taki panel zazwyczaj wykonany jest z tworzywa sztucznego, stali lub coraz bardziej popularnego drewna. Przeważnie na powierzchni panelu dostępne są różne regulatory temperatury wody.

Czym kierować się przy wyborze panelu prysznicowego?

panel prysznicowy corsanDoskonałym ukojeniem po całym dniu pracy okaże się skorzystanie z prysznica. Dlatego warto przyłożyć się do tego, aby wybrać odpowiedni panel prysznicowy. Ze względu na gabaryty oraz kolorystykę panel natryskowy jest jednym z dominujących elementów łazienki. Pierwszym kryterium przy wyborze odpowiedniego jest przede wszystkim jego wygląd zewnętrzny. Prosta, elegancka forma najczęściej spotykana jest w sklepach. Jedynym szaleństwem na które można sobie pozwolić jest dobranie wymarzonej kolorystyki. Warto wiedzieć, że panele produkowane są z najróżniejszych materiałów takich jak aluminium, stal szczotkowana, sztuczny i naturalny kamień, drewno egzotyczne, a nawet szkło hartowane i wysokiej jakości tworzywa sztuczne. W zależności od konkretnego materiału, można uzyskać różnorodne barwy takiego produktu. Jeśli nie jesteś zwolennikiem minimalizmu to można również skorzystać z produktu na podstawie dodatkowych elementów wyposażenia panelu, np. lusterka, półki na kosmetyki i akcesoria łazienkowe takie jak radia, termometry, itp. Kolejną ważną kwestią jest wysoka funkcjonalność. Jeżeli najważniejsze jest bezpieczeństwo oraz wysoki komfort korzystania z ciepłej wody to rozwiązaniem polecanym jest zastosowanie w panelu baterii termostatycznej. Dzięki temu, zawsze będzie możliwe uzyskanie idealnej temperatury wody. W tym przypadku idealny okazać się może elegancki panel prysznicowy Corsan, który posiada różnorodne funkcje. Na co jeszcze można zwrócić uwagę? Na rodzaj masażu. Panele natryskowe wyposażone są w słuchawki i główki natryskowe oraz dysze, przez które woda wypływa różnymi rodzajami strumieni o rozmaitym natężeniu i ciśnieniu. Takie strumienie działają niesamowicie relaksacyjnie. 

Wybranie idealnego panelu prysznicowego nie jest trudnym zadaniem dzięki temu, że wybór jest tak szeroki. Warto znać swoje najwyższe wymagania i na tej zasadzie wybrać idealny panel, który będzie posiadał wszystkie oczekiwane funkcje i będzie posiadał wysoką jakość. Warto również zwrócić uwagę na odpowiednią budowę takiego panelu, aby wysokie osoby nie miały problemu ze zbyt niskim prysznicem.