Jakie buty dla dziecka na lato?

Jakie buty dla dziecka na lato?

Jeżeli posiadacie doświadczenie w górskich, nizinnych, albo w ogóle w wędrówkach to na pewno zdajecie sobie sprawę z doniosłej roli jaką pełni w nich obuwie. Warto również uświadamiać najmłodszych członków naszej rodziny, że prawidłowy dobór obuwia to podstawa wszystkich wycieczek i warto uświadamiać jakiego typu aspety obuwia warto wziąć pod uwagę przy jego doborze. Oczywiście, również i w tym przypadku nieocenione jest przeznaczenie i pora roku wędrówki.

Niskie obuwie dla dziecka

niskie buty trekkingowe dla dzieciPodczas doboru odpowiedniego obuwia na wycieczkę pieszą, na samym początku najlepiej zadać sobie pytanie o rodzaj trasy do pokonania i do sezonu w jakim wędrówka ma być przeprowadzona. Jeżeli planujemy wycieczkę w okresie letnim i jednocześnie w miarę płaską charakterystykę trasy to najlepiej będzie zaopatrzyć nasze dziecko w niskie buty trekkingowe dla dzieci. Co do zasady, z dziećmi nie chodzi się w góry wysokie przed 12 lub 13 rokiem życia, dlatego nasze dziecko nie powinno potrzebować wysokich gór trekkingowych zabezpieczających kostkę. Niskie buty trekkingowe są stosowane często jako tzw. buty podejściowe, a więc w elemencie wędrówki wymagającej podejścia pod górę. W przypadku zejścia, doświadczeni wędrowcy wybierają buty z wysoką cholewką, tak ażeby zminimalizować ryzyko kontuzji kostki. Jeżeli nie zamierzamy pokonywać dużych przewyższeń i charakterystyka podłoża, po którym będziemy się poruszać nie będzie kamienista, ale raczej szutrowa to niskie buty trekkingowe dla naszego dziecka będą najlepsze. Niskie buty trekkingowe najlepiej sprawdzają się w lecie, kiedy każdy gram wagi buta ma znaczenie, zwłaszcza przy bardzo długich trasach, a do tego liczy się dla nas dobra wentylacja stopy oraz warunki termiczne panujące w stopie. Warto również sprawdzić w jaką membranę przeciwdeszczową jest wyposażony but. Obuwie niskie jest podatne na opady atmosferyczne, w sensie dostawania się opadów do buta od góry buta. Rozwiązaniem na to jest wyposażenie się w stuptuty zabezpieczające but od dostania się wody wraz ze spadającym deszczem.

Kupno i wzięcie ze sobą na wędrówkę niskich butów trekkingowych ma kilka niezaprzeczalnych zalet. Po pierwsze, pozwala zaoszczędzić kilkaset gram ciężaru, które w warunkach długich wędrówek robią różnicę. Po drugie, but jest lepiej wentylowany, odczuwamy w lecie lepszy komfort związany z termiką. Po trzecie, poruszamy się szybciej i sprawniej, jest nam najzwyczajniej wygodnie. Niskie buty trekkingowe cieszą się coraz większą popularnością nawet wśród ludzi zmierzających na górskie ścieżki w wysokich partiach gór.