Jakie dokumenty są potrzebne do złomowania samochodu?

Kiedy nasze auto jest bardzo uszkodzone i nie opłaca się go naprawiać, to możemy zdecydować się na złomowanie samochodu. Trafiając na kompetentną i doświadczoną firmę, będzie to dla nas proces szybki oraz sprawny, a nawet nie będziemy musieli wychodzić z domu, ponieważ auto-lawetę załatwimy na nasze podwórko, a także bezpłatną wycenę. Dokumenty, które będą nam niezbędne to przede wszystkim dowód rejestracyjny, a także karta pojazdu oraz aktualna polisa OC.

Jak zezłomować auto, które ma współwłaściciela?

szybkie złomowanie auta z bydgoszczyBardzo często zdarzają się sytuacje, w których auto zarejestrowane jest na kilku właścicieli. Co w takiej sytuacji możemy zrobić? Przede wszystkim najlepszym rozwiązaniem byłoby zgromadzić wszystkich właścicieli w sytuacji, gdy auto oddawane jest na złom. Wtedy, gdy każdy z nich złożył odpowiedni podpis pod dokumentami, to sprawa zostanie załatwiona bardzo szybko i sprawnie. Dodatkowo pracownik stacji demontażu pojazdów będzie chciał od wszystkich właścicieli dowody osobiste, aby dokładnie sprawdzić, czy są to prawdziwi właściciele sprzedawanego samochodu. W sytuacji, kiedy któryś z właścicieli nie może pojawić się na miejscu, to powinien wystawić on odpowiednie upoważnienie. Szybkie złomowanie auta z Bydgoszczy to rozwiązanie idealne zarówno dla osób prywatnych, ale także dla przedsiębiorców. Zamawiając lawetę do miejsca, gdzie jest auto które chcemy sprzedać, zawsze zaoszczędzimy mnóstwo czasu, a także pieniędzy, ponieważ nie musimy sami zawozić pojazdu na złom, a dodatkowo wszelkie czynności związane ze sprzedażą złomowanego auta załatwimy od razu na miejscu. Również od razu na miejscu zostanie nam wypłacona gotówka za samochód, który sprzedajemy i możemy ją otrzymać do ręki albo też poprosić o przelew na konto. Zawsze w sytuacji, gdy auto zostało zarejestrowane, to będziemy potrzebowali umowy dotyczącej kupna-sprzedaży. Niektóre skupy pojazdów będą od nas potrzebowały wszystkich dokumentów od poprzednich Właścicieli i warto takie dokumenty przechowywać. Dopiero gdy firma oferująca złomowanie pojazdów odkupi od nas auto, to wtedy otrzymamy niezbędne dokumenty, które pozwolą nam na spokojne wyrejestrowanie auta z wydziału komunikacji.

Ile musimy czekać na przyjazd lawety po auto? Kiedy korzystamy z usługi, w której pracownik złomowiska aut przyjedzie do nas na podwórko, aby wycenić samochód to jest to usługa realizowana w ciągu 24 godzin. Najlepiej jest wtedy wybrać złomowisko aut które działa na terenie naszego miasta albo też w jego okolicach lub na terenie całego województwa. Zawsze lepiej wybrać doświadczone skupy samochodów, które działają już od wielu lat, ponieważ oni zaoferują nam najlepsze stawki.