Jakie gałki do mebli wybrać

Jakie gałki do mebli wybrać

 

Odnowienie mebli to bardzo przyjemne i inspirujące zajęcie. Wielu ludzi robi to hobbystycznie, jednak dla początkujących najlepszym rozwiązaniem będzie stopniowe oswajanie się z wiedzą na temat renowacji. Istnieje wiele sklepów oferujących akcesoria do tego typu zajęć. Są to specjalne farby, materiały na obicia, różnego rodzaju formy do naklejania, a także uchwyty do mebli. Często ludzie wymieniają tylko gałki meblowe, komody czy szafy, zyskują nowy, niepowtarzalny image.

Czy gałką do mebli można zmienić wnętrze?

gałki do mebli retroJest to pierwszy krok do przemiany mebli i uzyskania przez nie interesującego wyglądu. Gałki do mebli retro to duże wyzwanie, ponieważ zainstalowanie źle dobranych, będzie poważnym dysonansem we wnętrzu. Wielki wybór tego typu produktów nastręcza duże trudności. Czasami ciężko jest dobrze dopasować coś, nie mając mebla na podorędziu. Dobierając uchwyty, trzeba mieć na uwadze sposób wykończenia mebli i ich fakturę, ponieważ inne gałki będą pasowały do tych o delikatniejszej budowie, a inne do ciężkich masywnych szaf czy komód. Często wyobrażeni kupującego poważnie mija się z rzeczywistością i dopiero po przyłożeniu uchwytu do mebla widać, że on kompletnie nie pasuje. Warto skorzystać z głosów doradczych personelu sklepu, ponieważ jest on dokładnie przeszkolony i ma wyobrażenie na temat takich zmian. Dlatego lepiej wziąć ze sobą zdjęcia mebli, aby unaocznić, jak wyglądają i, jak się to ma do zapotrzebowania klientów. Czasami kupujący sugerują się gałkami widzianymi na zdjęciach, a nie mają wyobrażenia, jak to będzie wyglądało na ich meblach. Właśnie dlatego przed zakupem warto dokładnie zastanowić się, jakie są oczekiwania, żeby się nie rozczarować. Okazuje się, że takie detale potrafią bardzo zmienić mieszkanie. Wcale nie trzeba kupować nowych mebli, żeby poczuć, że wnętrze zyskało na wartości. Diabeł tkwi w szczegółach, a takie niepozorne uchwyty, podkreślają styl i charakter każdego mieszkania. Doskonale odnajdują się nie tylko w salonach, ale również w kuchniach i pokojach dziecinnych, gdzie mogą dorastać wraz z dzieckiem.

Są to elementy, które pokochali architekci i projektanci wnętrz, wiedząc, że dzięki nim stylizacje stają się ciekawsze i przyciągają uwagę klientów. Wybierając gałki do mebli, należy dobrze przyjrzeć się jakości produktu, czy rzeczywiście jest to metal, mosiądz, czy po prostu plastik powleczony farbą. Należy liczyć się z tym, że te wykonane z gorszej jakości materiału, choćby bardzo ładnie wyglądały, będą się łamać i wykrzywiać pod wpływem ciepła i innych czynników zewnętrznych. Być może cena ich będzie niewygórowana i bardzo zachęcająca, ale jakość pozostawia wiele do życzenia.