Jakie są koszty badania wariografem?

Jakie są koszty badania wariografem?

Jaki jest najlepszy sposób na zbadanie czyjejś prawdomówności i wiarygodności? Jest oczywiście jeden, czyli poddanie kogoś badaniu wariografem. Urządzenie to opracowywano przez ostatnie trzy wieki i dzisiaj jest ono już dopracowane pod każdym względem. Badanie poligrafem – jak inaczej nazywa się wariograf – polega na podpięciu osoby badanej do urządzenia monitorującego parametry i czynności życiowe w trakcie zadawania jej odpowiednio przygotowanych pytań.

Badania wariografem nie są drogie

wariograf badanie - warszawaBiorąc pod uwagę to, że badania poligrafem jest wykonywane z użyciem bardzo specjalistycznej aparatury to jego koszty nie są wysokie. Przy każdym badaniu muszą uczestniczyć przynajmniej dwie osoby, które na bieżąco monitorują funkcjonowanie organizmu osoby poddawanej badaniu. Zawsze obecny jest biegły, który zajmuje się obsługą całej aparatury. Konieczna jest również obecność psychologa nadzorującego stan psychiczny badanej osoby. Samo badanie polega na dokładnym sprawdzeniu i analizie reakcji ludzkiego organizmu na zadawane pytania, a dokładniej rzecz ujmując na udzielane przez nią odpowiedzi na te pytania. Wszystko to dokładnie rejestruje wariograf badanie – Warszawa to miasto, w którym często zleca się wykonywanie takich badań. Przechodząc do kosztów takich badań należy nadmienić, że ich cena uzależniona jest od tego, gdzie takie badanie wykonamy. Można je wykonać w państwowym instytucie i wówczas kosztuje ono około dwóch tysięcy złotych. Można też zlecić badanie u detektywa czy w prywatnej placówce, gdzie zapłacimy około tysiąca złotych więcej. Najbardziej dogodną opcją jest badanie wykonane w domu lub w miejscu pracy – wówczas za takie badanie trzeba zapłacić około czterech tysięcy złotych. Takie badanie wiąże się z całą operacją logistyczną związaną z przewiezieniem aparatury do miejsca, w którym badanie ma zostać wykonane. A to kosztuje najwięcej, ponieważ wariograf trzeba przewozić przy zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa i wysokiego poziomu ostrożności. Na pewno można powiedzieć, że badanie wariografem nie jest drogie. A już na pewno jest ono warte ceny, jaką się za nie proponuje. Pozwala ono wyjaśnić wiele spraw takich jak konflikty rodzinne i pracownicze.

Bardzo ważne jest też to, że z badania może skorzystać każdy. Można zlecić wykonanie takiego badania w prywatnym zakresie. Czas oczekiwania na jego przeprowadzenie wynosi maksymalnie trzy dni, więc można powiedzieć, że wykonywane jest ono praktycznie od ręki. Badanie można przeprowadzić na osobie, która wyraża na to własną i nieprzymuszoną zgodę – dotyczy się to tylko badań o charakterze prywatnym. W postępowaniach śledczych badanie może zostać nakazane.