Jakie są polecane akcesoria przy aparatach słuchowych?

Moja mama coraz gorzej słyszy. Zaczęło jej to przeszkadzać na co dzień podczas rozmów telefonicznych i oglądania telewizji. Długo broniła się przed kupnem aparatu słuchowego, ale w końcu udało mi się ją przekonać, żeby sobie taki kupiła. Wybrałam się z nią do laryngologa, który wybrał dla niej odpowiedni aparat. Zdecydowaliśmy się na bardzo drogi model, ale bardzo ułatwiający funkcjonowanie. Szukałam teraz praktycznych akcesoriów, które pomogłyby w utrzymaniu aparatu w bardzo dobrym stanie przez dłuższy czas.

Co można dokupić do aparatu słuchowego?

praktyczne akcesoria do aparatów słuchowychW celu zakupienia odpowiednich akcesoriów udałam się do sklepu medycznego. Wiedziałam, że tam dostanę profesjonalny i sprawdzony, bezpieczny dla użytkownika sprzęt do aparatu słuchowego. Zapytałam sprzedawczyni jakie są praktyczne akcesoria do aparatów słuchowych. Poleciła mi kilka gadżetów, z których każdy bardzo przydaje się dla użytkownika. Pierwszy akcesorium, które zdecydowałam się zakupić były kapsułki do osuszania aparatów słuchowych. Dowiedziałam się, że aparaty słuchowe są bardzo wrażliwe na wilgoć, która lubi gromadzić się w uszach, szczególnie w trakcie ciepłych, letnich dni. Do kapsułki wkłada się na noc aparat słuchowy, dzięki czemu następnego dnia rano jest on suchy, czysty i gotowy do użycia. Używanie takich kapsułek pomaga w utrzymaniu higieniczności aparatu słuchowego. Oprócz wilgoci w uszach gromadzi się również woskowina, przed którą również należy chronić aparaty słuchowe. Służą do tego specjalne filtry montowane na wewnątrzuszne słuchawki przy aparatach słuchowych. Takie akcesorium również pomaga utrzymać większą higieniczność aparatu, a przy tym chroni aparat przed mikrouszkodzeniami, które w rezultacie mogą spowodować, że aparat słuchowy całkowicie się zepsuje. Zdecydowałam się również na zakup elastycznych dźwiękowodów, które łączą słuchawkę za uszną z wkładką wewnątrzuszną. Wybrałam dźwiękowody wykonane z elastycznego poliuretanu. Takie tworzywo jest hipoalergiczne i bardzo wygodne do stosowania.

Wszystkie te akcesoria pokazałam mojej mamie. Nauczyłam ją jak z nich odpowiednio korzystać. Takie akcesoria są bardzo praktyczne i pomagają w utrzymaniu higieny, a także powodują, że aparat słuchowy dłużej pozostaje sprawny i bezpieczny w użyciu. Jest bardzo ważne, aby odpowiednio dbać o aparaty słuchowe, gdyż jest to sprzęt niezwykle delikatny. Mama odpowiednio stosowała się do zaleceń producenta aparatu słuchowego. Osuszała go oraz zabezpieczała przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, dzięki czemu aparat służył bardzo długo.