Jakie zalety ma rower MTB dla amatora?

Jakie zalety ma rower MTB dla amatora?

 

Rowery typu MTB to modele, które są projektowane dla wielu użytkowników jednośladów. Do jednych z nich zaliczymy na przykład rowerzystów, którzy używają roweru bardzo intensywnie. Startują w zawodach oraz prowadzą intensywne treningi. Jednak producenci rowerów chcą przyciągnąć do kolarstwa górskiego inną rzeszę osób. Mogą oni zaczynać swoją przygodę z jazdą na rowerze na jednośladach, które są zaprojektowane tak, aby w jak najlepszy sposób utrafiać w gusta szerokiej rzeszy klientów.

Rower MTB dla fana jazdy w terenie

rower kross hexagonKupno roweru dla osoby zaczynającej przygodę z kolarstwem górskim, nie musi oznaczać decydowanie się na nabycie sprzętu niskiej jakości. Współczesne rowery MTB średniej klasy posiadają rozwiązania techniczne, które pozwalają na intensywne użytkowanie jednośladu nawet podczas maratonów MTB (na przykład rower Kross Hexagon). Dzięki temu, że rowery MTB dla amatorów posiadają dobrej klasy, szerokie opony, osoba początkująca może nauczyć się, jak dobrze manewrować w grząskim i trudnym terenie. Dzięki temu, że geometria roweru pozwala na bardzo szybką jazdę po leśnych i polnych wertepach, jazda tego typu rowerem może dostarczać bardzo wiele frajdy. Ramy roweru MTB w średnich cenach są wykonane bardzo często z wytrzymałych stopów aluminium, które są odporne na utlenianie oraz rdzewienie. Nowe rowery MTB dla amatorów są wyposażane w przednie amortyzatory, które w znacznej mierze poprawiają wygodę jazdy po nierównych drogach. Ma to szczególne znaczenie u osób, które nie są przyzwyczajone do szybkiej jazdy po tak zwanych „dziurach”, a ich ręce i dłonie mają skłonności do nieprzyjemnego drętwienia. Dzięki rozwiązaniom zaczerpniętym z wyższych grup rowerów, rowery górskie ze średniej półki mogą być niezwykle cenione przez rowerzystów, którzy nie pokonują wielu tysięcy kilometrów rocznie. Do rozwiązań, które są niezwykle praktyczne, oraz poprawiają bezpieczeństwo, możemy zaliczyć na przykład wprowadzenie do konstrukcji tego typu rowerów hamulców hydraulicznych. Dzięki nim zatrzymanie roweru jest dużo pewniejsze, a sama modulacja pracy układu hamulcowego jest bardzo dobra.

Rowery MTB mogą być także wykorzystywane do innych celów. Dzięki uchwytom na bagażnik, rowery tego typu mogą być zabrane na małą wycieczkę z sakwami, a geometria roweru sprawi, że pojedzie nam się niezwykle wygodnie. Rowery MTB są także popularnym środkiem transportu dla osób, które dojeżdżają do pracy poprzez tereny leśne lub polne. Dzięki temu, że rowery przystosowane do tego typu jazdy, mogą być szybkim środkiem transportu.