Każdy miliarder ma swojego konsjerża

Każdy miliarder ma swojego konsjerża

Jak to jest możliwe, że miliarderzy mają tak perfekcyjnie zorganizowany każdy dzień swojego życia? Jak to jest, że ich prywatne odrzutowce przygotowane są na konkretną godzinę a kierowca odbiera ich dzieci punktualnie z dzwonkiem kończącym lekcje. Podobnie funkcjonują piłkarze i gwiazdy muzyki. Każdy wywiad, każdy występ na ściance czy każda podróż z jednego miejsca na świecie do innego są perfekcyjnie zorganizowane i zawsze dopięte na ostatni guzik. Za tym wszystkim stoją ich prywatni asystenci, których określa się mianem concierge.

Jak zatrudnić własnego asystenta concierge?

opłacalne usługi conciergeZawód konsjerża wywodzi się z czasów średniowiecza, ale wówczas słowo to miało zupełnie inne znaczenie. Gdy na świecie zaczęto budować luksusowe hotele dla najbogatszych gości to wówczas właśnie zaczął kształtować się współczesny charakter tego zawodu. W takich hotelach konsjerże odpowiedzialni byli za organizowanie i realizację zachcianek i oczekiwań gości hotelowych. I właściwie od tego wszystko się zaczęło, ponieważ bogaci ludzie zrozumieli, że ktoś może za nich zajmować się organizowaniem całego planu i przebiegu dnia. A dzisiaj opłacalne usługi concierge świadczą prywatne firmy skupiające najlepszych specjalistów w tej branży. Można dzisiaj mówić o agencjach concierge, które szkolą najlepszych asystentów i wynajmują ich hotelom lub klientom prywatnym. Takich prawdziwych konsjerżów jest w Polsce około pięćdziesięciu a tylko kilkunastu może pochwalić się międzynarodowym odznaczeniem dla najlepszych w tej branży. Ale od odznaczeń o wiele bardziej liczy się dzisiaj poświęcenie dla swojego klienta, perfekcyjna organizacja pracy i rozległe międzynarodowe kontakty. I właśnie tak wygląda życie miliarderów i gwiazd – mają oni swoich prywatnych concierge, którzy potrafią załatwić i zorganizować tematy, które można by uznać za nieprawdopodobne. Najlepszy konsjerż dla swojego klienta potrafi załatwić bilety na mecz, na który już dawno wejściówek już nie da się kupić albo kolację na już w restauracji, do której trzeba się zapisywać z półrocznym wyprzedzeniem.

Współcześni konsjerżowie zajmują się organizowaniem funkcjonowania rodziny swojego klienta, jego biura czy ogólnie rzecz ujmując jego biznesu. Wszystkie spotkania biznesowe, wyjazdy na konferencje czy nawet wakacje – najlepszy concierge załatwi i ogarnie wszystko. Najbogatsi ludzie świata płacą swoim asystentom ogromne pieniądze wiedząc, że mogą w zamian liczyć na pełne oddanie i dyskrecję. Bo pamiętajmy, że konsjerżowie mają dostęp do najbardziej poufnych dziedzin życia swoich klientów.