Kiedy warto wybrać szambo dwukomorowe?

Kiedy warto wybrać szambo dwukomorowe?

Kiedy dysponujemy bardzo dużą przestrzenią i na naszej działce może zostać zainstalowana duża przydomowa oczyszczalnia ścieków to warto zdecydować się na zbiornik dwukomorowy albo nawet trzykomorowy. Natomiast w przypadku kiedy nie posiadamy i dużej powierzchni do zagospodarowania to najlepiej wybrać zbiornik jednokomorowy, aby nie zajmował on dużo miejsca. Dobrze jest doradzić się fachowców, którzy pomogą nam w wyborze odpowiedniego zbiornika na szambo.

Kiedy wybrać płytki, a kiedy głęboki zbiornik?

ekologiczne szamba betonowe - cenaZbiorniki płytkie, które mają małą wysokość najczęściej zalecane są na tereny gdzie występuje kurzawa albo gdzie występują tereny podmokłe. Zbiorniki duże i wysokie natomiast w stosujemy wszędzie na terenach piaszczystych oraz tam, gdzie występuje bardzo niski poziom wód gruntowych i nie będzie problemu, aby wykonać odpowiedni wykop. Bardzo popularny w dzisiejszych czasach stały się ekologiczne szamba betonowe – cena jaką musimy zapłacić za szambo betonowe, jest zależna w głównej mierze od tego, jakiej wielkości zbiornik wybierzemy. Jeżeli chodzi o umieszczenie szamba w ziemi nawet pod piwnicą, to jest to jak najbardziej możliwe. Musimy jednak wtedy wziąć pod uwagę, aby szambo zostało wykonane z wysokiej jakości stali oraz betonu, które umożliwią nam osadzenie zbiornika bardzo głęboko w ziemi. Dodatkowo w niektórych przypadkach będziemy musieli zamówić dodatkowo wzmocnioną płytę wierzchnią. Kto będzie odbierał od nas ścieki? Często klienci instalujący szamba betonowe zastanawiają się kto będzie odbierał od nich nagromadzone ścieki. W takim przypadku najlepiej jest zamówić szambiarka, która może zabrać nawet do 7 metrów sześciennych odpadów. Będziemy mogli wtedy zamawiać ją raz na tydzień lub nawet rzadziej w zależności od częstotliwości naszego korzystania z wody i kanalizacji. Żeby jeszcze łatwiej przewidzieć wywożenie ścieków to dobrze jest sprawdzić ile wody zużywamy. Zazwyczaj nieco więcej ścieków naprodukujemy niż wody, którą zużyjemy w ciągu danego okresu.

Dobrym rozwiązaniem jest również zakupienie kilku zbiorników na szambo, ponieważ jest to zdecydowanie lepsze rozwiązanie finansowo. Nie musimy wtedy zdecydować się na wóz asenizacyjny, który będzie do nas przyjeżdżał i zabierał ścieki. Będziemy mogli wtedy opróżniać je do lokalnych wód gruntowych, ponieważ zbiorniki dwukomorowe i trzykomorowe powodują Dzięki odpowiednim bakterią oczyszczanie ścieków i na końcu opróżniamy praktycznie czystą wodę. Takie rozwiązanie jest najbardziej oszczędnościowe i ekologiczne.