Kiedy zacząć stosować aparaty do magnetoterapii?

Kiedy zacząć stosować aparaty do magnetoterapii?

 

W dzisiejszych czasach fizjoterapia staje się coraz popularniejsza. Ludzie coraz częściej wiedzą jak bardzo może ona im pomóc i coraz częściej decydują się na skorzystanie z usług fizjoterapeutów. Możemy także zaobserwować, że ze względu na kolejki, które są obecne w publicznej służbie zdrowia oraz konieczność długiego czekania na wizytę i cykl rehabilitacji, coraz więcej osób decyduje się na opłacenie prywatnej fizjoterapii. Jest to pozytywne zjawisko, które pokazuje, że ludzie coraz bardziej zdają sobie sprawę, że ważne jest jej wczesne rozpoczęcie.

Zastosowanie aparatów do magnetoterapii

aparaty do magnetoterapiiJak wspomniano powyżej, w dzisiejszych czasach fizjoterapia staje się coraz bardziej popularna. Dotyczy to także fizjoterapii prowadzonej prywatnie, za którą ludzie decydują się zapłacić, ponieważ zdają sobie sprawę, jak ważne jest wczesne rozpoczęcie rehabilitacji. Jednak, mimo tego, że coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, że ważne jest wczesne rozpoczęcie, to ciągle często nie jest to wystarczająco częste. Jest to wynikiem wielu czynników, ale warto uświadamiać ludzi, jak szybko można podjąć kroki, które pomogą im szybciej wyleczyć się z danej choroby lub urazu. Przykładowo przy różnego rodzaju złamaniach, czy unieruchomieniach, ludzie najczęściej zgłaszają się na fizjoterapię dopiero, gdy zdejmują opatrunek unieruchamiający i gdy lekarz zezwoli na ruch w danej kończynie. Jest to błąd, ponieważ korzystne działania można podjąć już dużo wcześniej. W dzisiejszych czasach niemal każdy gabinet fizjoterapeutyczny posiada aparaty do magnetoterapii, które bez problemu mogą być stosowane, gdy kończyna jest jeszcze unieruchomiona. Przy odpowiednim ustawieniu parametrów, promieniowanie magnetyczne bez problemu przejdzie przez opatrunek i będzie oddziaływał na odpowiednie tkanki. Dzięki temu możemy zdecydowanie szybciej uzyskać zrost kostny, niż w przypadku, gdy pacjent nie zgłosi się na fizjoterapię i będzie czekał na zdjęcie opatrunku bez przeprowadzania tego typu zabiegów. Ponadto dzięki magnetoterapii, kość zrasta się lepiej i jest mniejsze ryzyko powtórnego jej złamania.

Podsumowując, choć dziś fizjoterapia staje się coraz bardziej popularna i ludzie coraz bardziej zdają sobie sprawę, jak ważne jest jej wczesne rozpoczęcie, to często nie mają świadomości jak wcześnie możemy wprowadzić odpowiednie działania. Przykładem jest zastosowanie aparatów do magnetoterapii po złamaniach, które można wykorzystać gdy nasza kończyna jest jeszcze w opatrunku. Promieniowanie magnetyczne bez problemu przeniknie opatrunek i będzie odpowiednio oddziaływało na złamaną kość.