Kogo zatrudnić do czyszczenia kanalizacji?

Kogo zatrudnić do czyszczenia kanalizacji?

 

W sytuacji, kiedy dojdzie do niewielkiego zatoru, to możemy spróbować przeczyścić kanalizację własnoręcznie. Jedna, kiedy efekty po wielu próbach nie będą zadowalające, to warto do tego zatrudnić wyspecjalizowaną firmę. Na rynku polskim znajdziemy wiele usług, które oferują czyszczenie kanalizacji i posiadają swojej bazie specjalistyczny sprzęt mechaniczny, a także ciśnieniowy. Doświadczeni pracownicy przyjadą do nas na miejsce i dokonają analizy, a następnie wybiorą odpowiedni sprzęt do usunięcia zanieczyszczeń.

Czy wysokociśnieniowe oczyszczanie kanalizacji jest skuteczne?

czyszczenie kanalizacjiWysokociśnieniowe czyszczenie kanalizacji to jedna z głównych usług, które oferowane są przez firmy działające jako pogotowie wodno-kanalizacyjne. Dzięki bardzo silnym strumieniem wody, który wytwarzany jest przez pompę wysokociśnieniową wszelkiego rodzaju zabrudzenia powstałe w rurze, takie jak tłuszcze czy piasek oraz żwirek są zrywane ze ścianek rur, oraz wypłukiwane do specjalnej studni rewizyjnej albo od razu do szamba. Czyszczenie kanalizacji za pomocą Wuko to technika wykorzystywana głównie przy czyszczeniu głównego odpływu z budynku lub niewielkiego odcinka kanalizacji występującego między studzienkami. Dzięki temu, że pojazd, na którym zamontowany jest Wuko jest niewielki, to możemy wykonać także czyszczenie wewnętrznej instalacji kanalizacyjnej za pomocą specjalnej metody hydrodynamicznej. Technika ta wykorzystywana jest w domach jednorodzinnych, ale także w halach produkcyjnych oraz zakładach pracy czy nawet w magazynach. Z techniki tej korzystają także instytucje państwowe takie jak szkoły albo szpitale czy też urzędy miasta. Pojazdy takie posiadają cały osprzęt zamontowany na małym aucie dostawczym, dzięki czemu mogą wjechać wszędzie tam, gdzie duże samochody wielkogabarytowe nie mogą się przecisnąć. W niektórych przypadkach na terenie kamienic albo podziemnych parkingów nie ma żadnych problemów, aby niski samochód dostawczy wyposażone w sprzęt Wuko wjechał bez problemu. Dodatkowo warto zaznaczyć, że metoda hydrodynamiczna jest całkowicie bezpieczna dla środowiska ponieważ w tej technice nie wykorzystuje się żadnych środków chemicznych a stosuje się tylko i wyłącznie czystą wodę pod ciśnieniem.

Metoda wysokociśnieniowa świetnie sprawdza się w czyszczeniu kanalizacji z wadami konstrukcyjnymi, a także miejscowymi i załamania mi spadku. Bardzo często w takich przypadkach dochodzi do zatkania się kanalizacji i dzięki usunięciu osadów oraz innych zanieczyszczeń możemy przywrócić na nowo prawidłowe działanie. Możemy zdecydować się na mechaniczne czyszczenie kanalizacji, które polega na tym, że wykorzystuje się do tego specjalną elektryczną sprężynę, która zakończona jest specjalną końcówką do czyszczenia twardych osadów.