Komfortowa sala weselna

Komfortowa sala weselna

  • Post author:
  • Post category:Impreza

Ślub dla większości par jest naturalnym etapem związku, gdyż oznacza oficjalne jego zarejestrowanie. To wspaniały dzień, do którego przyszli małżonkowie długo się przygotowują. Każdy chce, aby w tym dniu wszystko było idealne, a zaproszeni goście świetnie się bawili na weselu do białego rana. O ile sam ślub jest dla małżonków, to już wesele w dużej mierze organizuje się dla zaproszonych gości, którzy bywają wymagający.

Jak znaleźć idealną salę weselną?

sale weselne w lubuskimOd momentu oficjalnych zaręczyn mija najczęściej około jeden rok, zanim małżonkowie powiedzą sobie sakramentalne tak w kościele. Ten czas jest bardzo pracowity dla przyszłych małżonków, gdyż czeka ich dużo pracy związanej z ustaleniem terminu ślubu w kościele, Urzędzie Stanu Cywilnego, zarezerwowanie sali weselnej i  całej organizacji tego wyjątkowego dnia od najmniejszych szczegółów. Pierwszą rzeczą, którą trzeba ustalić jest data ślubu, pod którą szuka się sali. W dużych miastach nie jest to proste zadanie, bo najczęściej wszystkie najbliższe i najlepsze terminy są już zarezerwowane nawet z rocznym wyprzedzeniem, ale kiedy w końcu uda się nam znaleźć dogodny termin, to czas na poszukiwanie miejsca na wesele. Jeżeli mieszkamy na zachodzie Polski, to sale weselne w lubuskim są najlepsze pod względem lokalizacji i dostępności. Przy decyzji o miejscu wesela, dobrze jest szukać takiego lokalu, który znajduje się stosunkowo blisko kościoła, gdyż w przeciwnym wypadku będziemy musieli organizować dodatkowy autobus dla gości weselnych, który zawiezie ich na miejsce, a potem odwiezie nad ranem. Sala musi być odpowiednio duża, żeby mogła bez problemu pomieścić wszystkich gości. Koniecznie powinna być klimatyzowana, gdyż przy dużej ilości osób, nie wystarczą otwarte okna. Trzeba zaplanować gdzie na sali się znajdą stoły i miejsce do tańczenia, oraz wygospodarować miejsce dla orkiestry, lub D-J’a. Do zadań przyszłej pary młodej należy też dobór dekoracji znajdującej się na sali weselnej i menu jakie będzie podawane gościom.

Jak widać przygotowania są zakrojone na dużą skalę i zajmują sporo czasu, a jest to dopiero część wszystkich obowiązków i spraw związanych z organizacją ślubu i wesela. Obecnie wiele obiektów prywatnych, a nawet państwowych udostępnia swoje lokale na takie imprezy, gdyż jest to dla nich spory zarobek. Wesele możemy zorganizować na plaży, w remizie strażackiej, w sali kongresowej, czy nawet w Muzeum Narodowym. Wszystko zależy od ilości przewidywanych gości i zasobności portfela przyszłych małżonków.